PlusLiga: Jastrzębski Węgiel pierwszy raz za trzy. Skrót meczu

W spotkaniu kończącym 7. kolejkę PlusLigi siatkarze Jastrzębskiego Węgla wygrali z AZS Częstochowa 3:0. Gospodarze po raz pierwszy w tym sezonie wygrali za trzy punkty, a drużyna z Częstochowy wciąż pozostaje bez zwycięstwa.

AZS Częstochowa to jedna z dwóch, obok Effectora Kielce, drużyn PlusLigi, która w obecnym sezonie nie poznała smaku zwycięstwa. Ta sytuacja nie uległa zmianie po wyprawie do Jastrzębia-Zdroju. Podopieczni trenera Michała Bąkiewicza rozpoczęli to spotkanie z animuszem, walczyli ambitnie i przez dłuższy okres pierwszego seta utrzymywali przewagę (3:5, 6:8, 10:13). Jastrzębianie dogonili rywali po asie serwisowym Toontje van Lankvelta (13:13), a w końcówce wypracowali sobie kilkupunktową przewagę i wygrali premierową odsłonę 25:21.

Im też się Lewy włączył? Piątka na start Resovii! (WIDEO)

Na przestrzeni drugiego seta znów oglądaliśmy wyrównaną walkę, a wynik długo oscylował wokół remisu (6:6, 10:10, 13:13). Gospodarze znów uzyskali przewagę przed drugą przerwą i utrzymywali ją w końcówce partii. Po ataku Jasona De Rocco jastrzębianie mieli piłkę setową (24:21), a wynik seta ustaliło dotknięcie siatki przez Rafaela Redwitza. W trzeciej partii goście nie zdołali odwrócić losów meczu, choć w końcówce meczu wyszli na prowadzenie po skutecznym bloku (19:20). Po dotknięciu siatki przez częstochowian gospodarze mieli piłkę meczową (24:22), a skuteczny atak Toontje van Lankvelta zakończył tę konfrontację. MVP: Jason De Rocco.