PŚ w łyżwiarstwie szybkim: Czwarte miejsce Polek w biegu drużynowym

Polskie łyżwiarki szybkie, w składzie Luiza Złotkowska, Natalia Czerwonka, Katarzyna Woźniak, zajęły czwarte miejsce w biegu drużynowym zawodów Pucharu Świata w niemieckim Inzell. Wygrały Japonki, przed Holenderkami i Rosjankami.

Polki uzyskały czas 3.02,20. W końcówce wyścigu nieco osłabła Czerwonka i minęła metę za koleżankami. Do podium podopiecznym trenera Krzysztofa Niedźwiedzkiego zabrakło jednak prawie dwóch sekund. W piątek na trzecich pozycjach uplasowali się Artur Waś na 500 m oraz męska drużyna w składzie: Konrad Niedźwiedzki, Jan Szymański i Zbigniew Bródka.

Puchar Świata w łyżwiarstwie szybkim: Upadek Bródki w biegu na 1000 m

W sobotnich konkurencjach indywidualnych Polacy nie zachwycili. Piotr Michalski był 19. (1.10,42) na dystansie 1000 m. Wygrał Holender Kjeld Nuis (1.08,31). W słabszej grupie B drugie miejsce zajął Konrad Niedźwiedzki (1.10,12). Przegrał tylko z Kanadyjczykiem Gilmore Junio (1.09,95). Jedenasty był Sebastian Kłosiński - 1.11,20, zaś biegu w ogóle nie ukończył Zbigniew Bródka.

"Upadek Zbyszka, który miał miejsce po 200 metrach dystansu, wyglądał groźnie, ale na szczęście nic złego się nie stało i będzie mógł dalej walczyć w Inzell" - powiedział PAP trener kobiecej reprezentacji Krzysztof Niedźwiedzki.

Do mety rywalizacji w grupie B na 5000 m nie dotarł Szymański. "W trakcie wyścigu zszedł z lodu, ale nie było żadnej wywrotki" - poinformował PAP prezes Polskiego Związku Łyżwiarstwa Szybkiego Kazimierz Kowalczyk.

Wśród kobiet ósma w grupie B na 1000 m była Natalia Czerwonka. Pierwsze miejsce w A w niemieckich zawodach zajęła Amerykanka Brittany Bowe.