Vardy się zatrzymał, ale Leicester jest liderem! Remis Manchesteru United

Koniec niesamowitej serii Jamie'ego Vardy'ego! Anglik, który tydzień temu zdobył bramkę w jedenastym meczu z rzędu, tym razem nie trafił do siatki. Nie przeszkodziło to jednak Leicester w pokonaniu 3:0 Swansea. Cały mecz rozegrał Łukasz Fabiański.

Bohaterem "Lisów" został drugi najlepszy strzelec klubu - a teraz także i całej Premier League - Riyad Mahrez, który skompletował hat-tricka. I choć Vardy gola nie strzelił, to zaliczył asystę przy trzecim golu Algierczyka. Ten zabójczy duet zgromadził na koncie już 24 bramki - więcej niż dorobek Manchesteru United czy też Chelsea!

Manchester City bez szans w starciu ze Stoke!

Oznacza to, że Leicester City po tygodniu przerwy wróciło na fotel lidera Premier League.

Niespodziewany remis zanotował Manchester United, który na Old Trafford nie potrafił sforsować obrony West Hamu United. Gospodarze dominowali przez większą część meczu, lecz jedną z lepszych sytuacji zmarnował snajper gości - Mauro Zarate. "Czerwone Diabły" po raz kolejny nie straciły bramki na swoim stadionie, lecz kibiców może martwić brak skuteczności. Sześć ostatnich wyników w "Tetarze Marzeń"? 0:0, 0:0, 1:0, 2:0, 0:0 i 0:0...

Serię trzech meczów bez zwycięstwa przerwał Arsenal. "Kanonierzy" ograli Sunderland 3:1, a gole strzelili Joel Campbell, Olivier Giroud i Aaron Ramsey. Wcześniej swoje spotkanie przegrał Manchester City (0:2 ze Stoke). Warto też odnotować kolejne trafienie Odiona Ighalo, które ustaliło wynik meczu Watford - Norwich na 2:0. Nigeryjczyk to najskuteczniejszy piłkarz biegający po angielskich boiskach w tym roku.