Serie A: Zieliński i Skorupski lepsi od Wszołka w "polskim" meczu

Empoli Piotra Zielińskiego i Łukasza Skorupskiego pokonało na wyjeździe ostatnią w tabeli Veronę 1:0. W drużynie gospodarzy 56 minut rozegrał Paweł Wszołek, natomiast Zieliński i Skorupski zagrali w pełnym wymiarze czasowym.

Ostatnie tygodnie są wyśmienite w wykonaniu Empoli, które kroczy od zwycięstwa do zwycięstwa, a ostatnią porażkę zaliczyło w starciu z Juventusem. Dzięki temu klub Łukasza Skorupskiego i Piotra Zielińskiego wygrzebał się z dolnych rejonów tabeli i zajmuje 10. miejsce w ligowej klasyfikacji.

"Jest tu jakiś cwaniak?!" Krecia robota bramkarza! (WIDEO)

Co innego Verona, która w lidze nie zdobyła punktu od 1 listopada, gdy zespół Pawła Wszołka zremisował z Carpi. Złej passy (Verona w tym sezonie jeszcze nie wygrała i zamyka tabelę) nie udało się także przełamać w potyczce z Empoli, które wygrało na wyjeździe z otsiderem 1:0 po golu Andrei Costy w 61. minucie.

Pięć minut wcześniej plac gry opuścił Paweł Wszołek, który nie wyróżnił się niczym specjalnym i został zmieniony przez trenera. Dobre zawody między słupkami Empoli zagrał natomiast Łukasz Skorupski, który obronił cztery strzały w światło bramki. On i Zieliński spędzili na boisku 90 minut.

Verona - Empoli 0:1
Bramki: Andrea Costa 62'