Wolfsburg jeszcze nigdy nie awansował do fazy grupowej Ligi Mistrzów. United w tegorocznej edycji nie wygrało jeszcze ani razu na wyjeździe. I choć Czerwone Diabły w pierwszym meczu pokonały Niemców 2:1, tym razem nie mogą uchodzić za faworyta. Ze wzglęgu na uraz kostki, ze składu wypadł Wayne Rooney, dla którego mecz z Wolfsburgiem byłby 500. dla United. Kontuzja biodra wyeliminowała natomiast Morgana Schneiderlina. Rywale nie zmagają się z podobnymi kłopotami.

 

Ferguson doradza Abramowiczowi: Zwolnienie Mourinho będzie głupotą


- Problemem jest to, że nie strzelamy bramek z wielu sytuacji, które sobie stwarzamy. W Wolfsburgu musimy koniecznie się przełamać. Musimy strzelić i awansować dalej w Lidze Mistrzów - mówi Louis van Gaal. – Manchester nie może liczyć na to, że PSV nie wygra z CSKA. Moim zdaniem wygra. Czerwone Diabły są więc w bardzo trudnej sytuacji, ale mają olbrzymie doświadczenie w Champions League. To ich siła - twierdzi trener Wolfsburga Dieter Hecking.

Początek spotkania o 20:45.

Z innych wartych uwagi meczów Sevilla Grzegorza Krychowiaka zmierzy się z Juventusem, a Benfica podejmie Atletico w derbach Półwyspu Iberyjskiego.