"Skała nie do przebicia", FIVB wyróżniło Zatorskiego! (WIDEO)

"Best of 2015". W ten sposób zatytuowany został news, opisujący Pawła Zatorskiego jako najlepszego defensywnego gracza roku 2015 według FIVB. Polak został wybrany najlepszym libero Ligi Światowej, a organizacja postanowiła wyróżnić go raz jeszcze po zakończeniu sezonu reprezentacyjnego.

Paweł Zatorski wybrany został najlepszym libero finałów Ligi Światowej, notując średnio 2,18 odbiorów na set. Sezon reprezentacyjny nie był szczególnie udany dla całej reprezentacji Polski, bowiem Polacy nie zdobyli żadnego medalu podczas turniejów organizowanych przez FIVB.

Bruno kontra De Cecco: Dwóch magików na rozegraniu (WIDEO)

W półfinale Final Six Ligi Światowej Polacy przegrali z Francją 2:3, by potem polec także w spotkaniu o brązowy medal (0:3 z USA). Biało-czerwoni długo też przewodzili tabeli morderczego turnieju o Puchar Świata, by ostatecznie zająć trzecie miejsce niepremiowane awansem do Rio. Na straty musieli także spisać Mistrzostwa Europy CEV, w których odpadli już w ćwierćfinale z rewelacją turnieju, Słowenią.

Paweł Zatorski był jednak ostoją znajdującego się w przebudowie zespołu Stephane'a Antigi na przestrzeni całego roku, a o pozycję libero francuski szkoleniowiec mógł być spokojny. Nie uszło to uwadze organizacji FIVB, która wyróżiła zawodnika ZAKS-y krótkim filmem upamiętniającym kilka jego interwencji podczas sezonu reprezentacyjnego.