Lewandowski bije beniaminka. Piętnasty gol Polaka i zwycięstwo Bayernu

Robert Lewandowski otworzył wynik spotkania Bayernu Monachium z Ingolstadt, kolejnego gola dziesięć minut później dołożył Philipp Lahm, a Bayern po początkowych problemach rozprawił się z beniaminkiem 2:0. Dzisiejszy mecz był szczególnie ważny, bowiem po dotkliwej porażce w Moenchengladbach mistrz Niemiec musiał wrócić na właściwe tory.

Bayern ponad godzinę męczył się z beniaminkiem, by ostatecznie wbić dwa gole i zgarnąć trzy punkty. Zwycięstwo jest dla zespołu Pepa Guardioli szczególnie ważne, bowiem przed tygodniem mistrz Niemiec dostał na głowy kubeł zimnej wody na stadionie w Moenchengladbach. Wówczas Borussia wygrała 3:1.

Tytoń bohaterem VfB Stuttgart. Dostał najwyższą możliwą notę!

W sobotę Bayern drogi do bramki Ozcana szukał aż 65 minut, wówczas Jerome Boateng posłał kapitalną piłkę do wychodzącego na czystą pozycję Roberta Lewandowskiego. Polak minął bramkarza rywali i z niemożliwie ostrego kąta zmieścił piłkę do siatki. Dziesięć minut później wynik ustalił Philipp Lahm, który do bramek rywali trafia niezwykle rzadko.

Bayern Monachium - Ingolstadt 2:0 (0:0)
Lewandowski 65', Lahm 75'

W pozostałych meczach kompletu punktów dość nieoczekiwanie nie zdobył Wolfsburg, który tylko zremisował 1:1 z Hamburgerem SV. Cały mecz w barwach Koeln rozegrał Paweł Olkowski, a jego zespół zremisował w takim samym stosunku z Werderem Brema. Aż 4:0 na stadionie Darmstadt triumfowała berlińska Hertha, a minimalne zwycięstwo zanotowało Hoffenheim. W barwach "Wieśniaków" z ławki rezerwowych na boisku pojawił się Eugen Polanski.

Darmstadt - Hertha Berlin 0:4 (0:2)