PŚ w biathlonie: Fourcade wygrał bieg na dochodzenie w Hochfilzen

Lider klasyfikacji generalnej biathlonowego Pucharu Świata Francuz Martin Fourcade, triumfator cyklu w czterech ostatnich sezonach, wygrał w austriackim Hochfilzen bieg na dochodzenie na 12,5 km. Drugie miejsce zajął zwycięzca piątkowego sprintu Niemiec Simon Schempp.

Na podium znalazł się również Rosjanin Anton Szypulin. Mateusz Janik (AZS AWF Wrocław) był 58. w gronie 59 sklasyfikowanych zawodników.

Wskaż podium biegów sztafetowych i zdobądź książkę o biathlonie

Fourcade startował w sobotę z drugiej pozycji z 10-sekundową stratą do Schemppa. Na drugim strzelaniu Francuz pomylił się dwukrotnie i przewaga Niemca wzrosła do 43 s, ale później dwukrotny złoty medalista z Soczi był już bezbłędny i dogonił zwycięzcę sprintu. Ostatecznie zakończył sobotni bieg z przewagą 8,9 s.

Według oficjalnej klasyfikacji Międzynarodowej Unii Biathlonowej (IBU), Fourcade odniósł 42. zwycięstwo w karierze. IBU wlicza jednak dwa triumfy w Soczi, zatem w samym PŚ Francuz wygrał 40-krotnie. Jest pod tym względem trzecim biathlonistą wszech czasów - za Norwegiem Ole Einarem Bjoerndalenem - 94 zwycięstwa - oraz innym Francuzem Rafaelem Poiree - 44.