Na walkę Conora McGregora z Jose Aldo kibice czekali już niemal rok. Zawodnicy pierwotnie mieli zmierzyć się na gali UFC 189, ale wtedy z powodu kontuzji żeber z karty walk wypadł Brazylijczyk. Po kilku miesiącach doszło do odłożonego w czasie pojedynku, a kibice mogli przekonać się czy faktycznie głośny Irlandczyk jest zawodnikiem godnym posiadania mistrzowskiego pasa kategorii piórkowej.

 

UFC: Irlandzka fala zalała Las Vegas! Kibice McGregora oszaleli! (WIDEO)

 

Tłum zgromadzony w MGM Grand w Las Vegas zdecydowanie wspierał reprezentanta Zielonej Wyspy, ale Conor McGregor musiał udowodnić swoją wartość w oktagonie UFC. Po zwycięstwie z Chadem Mendesem na UFC 189 nadszedł największy sprawdzian w karierze Irlandczyka. Po serii sześciu zwycięstw w UFC McGregor w końcu zmierzył się z niekwestionowanym mistrzem kategorii piórkowej, niepokonanym od ponad dziesięciu lat Brazylijczykiem Jose Aldo.

 

Przebiegu walki wieczoru UFC 194 z pewnością nie przewidział żaden ekspert. Po pierwszym wyprowadzonym ciosie, potężnym lewym sierpowym Aldo został odesłany do krainy wiecznych snów, a McGregor dwoma ciosami w parterze dokończył tylko dzieła zniszczenia. Po trzynastu sekundach było już po wszystkim. Irlandczyk został nowym mistrzem kategorii piórkowej UFC i zafundował Brazylijczykowi drugą porażkę w karierze, a pierwszą przez nokaut.

 

Zwycięstwo McGregora na UFC 194 już przeszło do historii, bo była to najszybsza wygrana walka mistrzowska w historii UFC.

 

- Irlandio, zrobiliśmy to! - powiedział po walce Conor McGregor.

 


 

Conor McGregor vs José Aldo fight only lasted 13 seconds!

Posted by Kimbo Slice Fights on 12 grudnia 2015


Na UFC 194 doszło również do drugiej zmiany posiadacza pasa mistrzowskiego. W kategorii średniej Luke Rockhold pokonał Chrisa Weidmana przez techniczny nokaut w czwartej rundzie co-main eventu gali Las Vegas. Mistrz dobrze rozpoczął pojedynek i zdołał zdobyć nawet plecy pretendena, ale ten szybko powrócił do stójki. Reprezentant AKA w drugim starciu miał zdecydowanie więcej do powiedzenia i wyprowadzał sporą liczbę celnych kopnięć.

 

W trzeciej odsłonie Rockhold zaczął lekko opadać z sił i gdy wydawało się, że losy pojedynku mogą się jeszcze odwrócić, mistrz popełnił błąd wyprowadzając kopnięcie, które zostało błyskawicznie skontrowane obaleniem. Pretendent zyskał dosiad i gradem potężnych uderzeń z góry zdemolował twarz Weidmana. Sędzia Herb Dean był bardzo blisko przerwania pojedynku, a "All-Americana" uratował tylko gong kończący rundę. W czwartej rundzie Rockhold szybko przeniósł walkę do parteru, zdobył półgardę i nawałnicą ciosów zmusił czarnoskórego arbitra do przerwania walki.

 


Niezwykle cenną wygraną zaliczył również Yoel Romero (11-1), który na punkty zwyciężył z Ronaldo Souzą (22-4). Obaj zawodnicy notowani byli na czołowych miejscach w rankingu kategorii średniej i "Soldier of God" zapewnił sobie najprawdopodobniej walkę o pas mistrzowski dywizji -84 kg.

 


 

Wyniki gali UFC 194:

Walki mistrzowskie:

145 lbs: Conor McGregor pok. Jose Aldo przez KO (sierpowy), runda 1., 0:13
185 lbs: Luke Rockhold pok. Chrisa Weidmana przez TKO (uderzenia w parterze), runda 4., 3:12

Karta główna:

185 lbs: Yoel Romero pok. Ronaldo Souzę przez niejednogłośną decyzję (29-27, 29-28, 28-29)
170 lbs: Demian Maia vs. Gunnara Nelsona przez jednogłośną decyzję (2x 30-25, 30-26)
145 lbs: Max Holloway vs. Jeremy’ego Stephensa przez jednogłośną decyzję (2x 30-27, 29-28)

Karta wstępna:

135 lbs: Urijah Faber pok. Frankiego Saenza przez jednogłośną decyzję (2x 29-28, 30-27)
115 lbs: Tecia Torres pok. Jocelyn Jones-Lybarger przez jednogłośną decyzję (3x 30-27)
170 lbs: Warlley Alves pok. Colby’ego Covingtona przez poddanie (gilotyna), runda 1., 1:26
155 lbs: Leonardo Santos pok. Kevina Lee przez TKO (ciosy), runda 1., 3:26
155 lbs: Magomed Mustafaev pok. Joego Proctora przez TKO (ciosy), runda 1., 1:54
155 lbs: Yancy Medeiros pok. Johna Makdessiego przez niejednogłośną decyzję (2x 29-28, 28-29)
170 lbs: Court McGee pok. Marcia Alexandra Jr. przez jednogłośną decyzję (2x 29-28, 30-27)