PGNiG Superliga Mężczyzn: W Legionowie emocje do ostatniej sekundy

Piłka ręczna

W 16. kolejce spotkań PGNiG Superligi mężczyzn doszło do starcia beniaminków. Piłkarze ręczni KPR RC Legionowo pokonali Gwardię Opole w meczu, który może mieć istotne znaczenie w walce o awans do fazy play-off. Wygrali 20:19, a decydującą bramkę zdobył w 60. minucie z rzutu karnego Witalij Titow.

Początek spotkania to wyrównana walka obu ekip i wynik oscylujący wokół remisu (3:3, 5:5). Po 20. minutach gry przewagę uzyskali gospodarze, którzy po trafieniu Witalija Titowa z karnego prowadzili 7:5, następnie 9:7 - po rzucie Tomasza Kasprzaka, a po 30. minutach prowadzili już 11:7 po niezwykle efektownym rzucie Witalija Titowa.

Polska - Węgry: Chwila wytchnienia dla kadrowiczek

Od początku drugiej połowy gospodarze powiększali bramkowy dystans, po 40. minutach prowadzili 15:9 i wydawało się, że opanowali sytuację na boisku. Szczypiorniści z Opola nie dawali jednak za wygraną, grali bardziej agresywnie w obronie, skuteczniej w ataku i mozolnie odrabiali straty. W 58. minucie, po faulu Witalija Titowa w ataku, opolanie przeprowadzili szybką akcję i Nenad Zeljic wyrównał na 19:19. Emocje trwały do ostatniej sekundy. Gospodarze zdołali wywalczyć rzut karny, a Witalij Titow po raz kolejny okazał się skutecznym egzekutorem.