Serie A: Zieliński asystuje przeciwko zespołowi Wilczka

Piotr Zieliński stanowi o sile środka pola zespołu Empoli, który bardzo pewnie ograł beniaminka z Carpi 3:0. W bramce gospodarzy po raz kolejny stanął Łukasz Skorupski, jednak w barwach gości próżno po raz kolejny było szukać Kamila Wilczka.

Niebiescy zaprezentowali wielką skuteczność w drugiej połowie meczu z Carpi, ostrzeliwując rywali w pierwszym kwadransie drugiej połowy. Wynik otworzył doświadczony Massimo Maccarone po asyście Piotra Zielińskiego. To druga asysta Polaka w tym sezonie - na jego koncie widnieje także jedna bramka.

Euro 2016: Balotelli poskromiony!

Pięć minut później rezultat podwyższył partner Zielińskiego ze środka pola - Riccardo Saponara, zaś ustalił w 61. minucie Maccarone. 90 minut w barwach gospodarzy rozegrał także Łukasz Skorupski, który zachował czyste konto.

W innych spotkaniach dość nieoczekiwanie kompletu punktów na San Siro nie zdobył AC Milan, który tylko zremisował z Hellas Weroną 1:1. Wynik otworzył Carlos Bacca, jednak już kilka minut później z rzutu karnego ustalił Luca Toni. Doświadczony snajper na gola zamienił rzut karny sprokurowany przez wyrzuconego z boiska Nigela de Jonga. 77 minut w barwach przyjezdnych rozegrał Paweł Wszołek.