Klubowe MŚ: River Plate w finale, Club America na piątym miejscu

Piłkarze River Plate Buenos Aires pokonali w Osace mistrza Japonii Sanfrecce Hiroszima 1:0 i awansowali do finału klubowych mistrzostw świata. W meczu o piąte miejsce meksykański Club America wygrał 2:1 TP Mazembe z Demokratycznej Republiki Konga.

Triumfator Copa Libertadores przez cały mecz miał zdecydowaną przewagę. Nie potrafił jednak przełożyć jej na bramki. Jedynego gola w tym spotkaniu strzelił w 72. minucie Lucas Alario, który wykorzystał błąd bramkarza rywali. Drugi finalista zostanie wyłoniony w czwartek w meczu Barcelona - Evergrande Kanton.

25. rocznica debiutu Guardioli w Barcelonie (WIDEO)

Natomiast wynik spotkania o piąte miejsce został ustalony już w pierwszej połowie. Bramki dla triumfatora Ligi Mistrzów w strefie CONCACAF zdobyli Dario Benedetto (19) i Martin Zuniga (28). Honorowe trafienie dla najlepszej afrykańskiej drużyny zaliczył Rainford Kalaba (43).

Klubowe mistrzostwa są rozgrywane w Japonii po raz siódmy. Poprzednie dwie edycje odbyły się w Maroku.

Wyniki i program klubowych MŚ:

mecz o 5. miejsce

16 grudnia, Osaka
  Club America (Meksyk - zwycięzca Ligi Mistrzów w strefie CONCACAF) -
  TP Mazembe (Demokratyczna Republika Konga - zwycięzca afrykańskiej Ligi Mistrzów) 2:1
  Bramki: dla Club America - Dario Benedetto (19), Martin Zuniga (28); dla TP Mazembe - Rainford Kalaba (43)

półfinały

Sanfrecce Hiroszima (mistrz Japonii) - River Plate Buenos Aires (zwycięzca Copa Libertadores) 0:1
  Bramka: Lucas Alario (72)