Legia Warszawa wygrała w Kielcach i coraz bardziej naciska na lidera

Legia Warszawa wykonała ostatnią w tym roku misję i pewnie pokonała kielecką Koronę 3:1. Po raz kolejny na listę strzelców wpisał się Nemanja Nikolić, dla którego była to 21. bramka w sezonie. Dzięki zwycięstwu legioniści tracą już tylko dwa punkty do Piasta Gliwice i jest duża szansa, że z taką stratą rozpoczną zmagania na wiosnę.

Mecz  Legii z Piastem Gliwice, w poprzedniej kolejce, pokazał, że walka o mistrzostwo Polski może być nierozstrzygnięta jeszcze przez długi czas. Remis z liderem spowodował, że piłkarze ze stolicy musieli starcie z Koroną Kielce wygrać. W przypadku zwycięstwa i porażki gliwiczan z Lechem Poznań, podopieczni Stanisława Czerczesowa będą tracić do pierwszego miejsca zaledwie dwa punkty. W Kielcach, szkoleniowiec legionistów postawił na duet Aleksandar Prijović – Nemanja Nikolić. Było to poniekąd wymuszone brakiem Ondreja Dudy, który pauzuje za nadmiar żółtych kartek.

Apel Borka: Nie przejadajcie pieniędzy!

Korona w ostatnim czasie gra słabo. W pięciu poprzednich meczach zdobyła zaledwie punkt. Podopieczni Marcina Brosza mają wielkie problemy ze zdobywaniem punktów na własnym obiekcie. Ostatnim spotkaniem, w którym wywalczyli trzy oczka na Kolporter Arenie, było starcie z Jagiellonia Białystok (3:2) w pierwszej kolejce.

Spotkanie lepiej zaczęli gospodarze. W 12. min, Airam Cabrera minął Dušana Kuciaka, lecz nie trafił do pustej bramki. Bramkarz przyjezdnych dał o sobie znać w 36. min, kiedy fantastycznie obronił strzał Bartłomieja Pawłowskiego. Korona dążyła do zdobycia gola i w końcu trzy minuty przed przerwą dopięła swego. Z rzuty wolnego uderzał Nabil Aankour, nieprzyjemne uderzenie niefortunnie sparował Kuciak, a udaną dobitkę zaliczył Łukasz Sierpina. Była to jego pierwsza bramka w tym sezonie. Legia odpowiedziała tuż przed końcem pierwszej połowy. Precyzyjne zagranie Tomasza Jodłowca wykorzystał Guilherme. Emocjonująca końcówka pierwszej połowy zapowiadała ciekawą drugą część.

Drugie 45 minut rozpoczęło się od natarcia legionistów, które przyniosło dwie bramki. Najpierw Michał Kucharczyk wykorzystał podanie od Guilherme. Chwilę później Brazylijczyk zanotował kolejną asystę. Tym razem sytuację, piękną „podcinką” zakończył Nikolić. To już 21. bramka Węgra w sezonie! Goście kontrolowali sytuację na boisku i dowieźli pewne zwycięstwo do końca.

W drugim niedzielnym spotkaniu Piast podejmie Lecha i niewątpliwie to za drużynę z Poznania kciuki ściskać będą legioniści. W przypadku porażki lidera, strata warszawskiego zespołu będzie wynosić zaledwie dwa punkty, a biorąc pod uwagę podział tabeli, będziemy mogli uznać, że walka o hegemonię w Ekstraklasie, zacznie się od nowa.

Korona Kielce - Legia Warszawa 1:3 (1:1)

Bramki: Łukasz Sierpina 42 - Guilherme 45, Michał Kucharczyk 55, Nemanja Nikolić 59

Korona: Dariusz Trela - Vladislavs Gabovs (76, Michał Przybyła), Radek Dejmek, Maciej Wilusz, Kamil Sylwestrzak - Łukasz Sierpina, Vlastimir Jovanović, Aleksandrs Fertovs, Nabil Aankour (67, Marcin Cebula), Bartłomiej Pawłowski (67, Serhij Pyłypczuk) - Airam Cabrera.

Legia: Dušan Kuciak - Bartosz Bereszyński, Igor Lewczuk, Michał Pazdan, Tomasz Brzyski - Guilherme, Tomasz Jodłowiec, Stojan Vranješ (78, Dominik Furman), Aleksandar Prijović, Michał Kucharczyk - Nemanja Nikolić (73, Arkadiusz Piech).

żółte kartki: Pawłowski, Jovanović - Jodłowiec.

sędziował: Daniel Stefański (Bydgoszcz). widzów: 9136