Polacy za granicą: Gole Milika i Obraniaka. Zieliński i Wszołek z asystami

Paweł Wszołek i Piotr Zieliński zaliczyli po asyście w meczach swoich drużyn w lidze włoskiej. Ósmą już ligową bramkę dla mistrza Holandii zdobył Arkadiusz Milik, a debiut w tym sezonie w Premier League zaliczył Marcin Wasilewski. Gola strzelił również Ludovic Obraniak. Zapraszamy na przegląd występów Polaków za granicą

ANGLIA
Artur Boruc (Bournemouth) – 90 minut w meczu z West Bromwich Albion (2:1)
Łukasz Fabiański (Swansea City) – 90 minut w meczu z West Ham United (0:0)
Marcin Wasilewski (Leicester City) – 90 minut i żółta kartka w meczu z Evertonem (3:2)
Bartosz Białkowski (Ipswich Town) – cały mecz z Derby County na ławce rezerwowych (0:1)
Piotr Malarczyk (Ipswich Town) – cały mecz z Derby County na ławce rezerwowych (0:1)
Tomasz Kuszczak (Birmingham City) – 90 minut w meczu z Cardiff City (1:0)

Zieliński jak Iniesta! Kapitalna asysta Polaka (WIDEO)

ARABIA SAUDYJSKA
Adrian Mierzejewski (Al-Nasr) – cały mecz z Al Shabab Riyadh na ławce rezerwowych (0:1)
Łukasz Gikiewicz (Al Wehda Mecca) – poza kadrą w meczu z Al Khaleej Saihat (0:0)

BELGIA
Rafał Wolski (KV Mechelen) – cały mecz z OH Leuven na ławce rezerwowych (1:3)
Filip Starzyński (KSC Lokeren) – cały mecz z SV Zulte Waregem na ławce rezerwowych (1:1)

CHINY
Mateusz Zachara (Henan Jianye) – Super Liga zakończyła swoje rozgrywki. Drużyna Henan Jianye zakończyła sezon na piątym miejscu

CYPR
Adam Marciniak (AEK Larnaca) – 90 minut w meczu z Doxą (2:0)
Mateusz Tadul (AEK Larnaca) – cały mecz z Doxą na ławce rezerwowych (2:0)
Mateusz Piątkowski (APOEL) – 12 minut w meczu z Paphos (1:0)

FRANCJA
Kamil Grosicki (Rennes) – poza kadrą, z powodu kontuzji, w meczu z Guingamp (2:0)

HISZPANIA
Grzegorz Krychowiak (Sevilla FC) – 90 minut i żółta kartka w meczu z Betisem Sevilla (2:0)
Cezary Wilk (Real Zaragoza) – poza kadrą, z powodu kontuzji, w meczu z Gimnastic de Tarragona  (1:3)

HOLANDIA
Arkadiusz Milik (Ajax Amsterdam) – 90 minut i bramka w meczu z De Graafschap (2:1)
Sebastian Steblecki (Cambuur) – poza kadrą w meczu z Excelsiorem Rotterdam (4:1)
Filip Kurto (Excelsior Rotterdam) – cały mecz z Cambuur na ławce rezerwowych (1:4)
Wojciech Golla (NEC Nijmegen) – 90 minut w meczu z Feyenoordem (3:1)

IZRAEL

Ludovic Obraniak (Maccabi Hajfa) – 90 minut i bramka w meczu z Hapoelem Kfar Saba (1:1)

NIEMCY
Robert Lewandowski (Bayern Monachium) – 90 minut w meczu z Hannoverem (1:0)
Łukasz Piszczek (Borussia Dortmund) – cały mecz z 1. FC Köln na ławce rezerwowych (1:2)
Przemysław Tytoń (VfB Stuttgart) – 90 minut w meczu z Wolfsburgiem (3:1)
Paweł Olkowski (1.FC Koeln) – 70 minut w meczu z Borussią Dortmund (2:1)
Artur Sobiech (Hannover 96) –poza kadrą, z powodu kontuzji, w meczu z Bayernem Monachium (0:1)
Eugen Polanski (Hoffenheim) – cały mecz z Schalke 04 na ławce rezerwowych (0:1)
Łukasz Załuska (SV Darmstadt) – poza kadrą w meczu z Borussią M'gladbach (2:3)
Sebastian Boenisch (Leverkusen) – poza kadrą w meczu z Ingolstadt 04 (1:0)
Rafał Gikiewicz (Eintracht Brunszwik) – 90 minut w meczu z FC Kaiserslautern (1:1)
Adam Matuszczyk (Eintracht Brunszwik) – 25 minut w meczu z FC Kaiserslautern (1:1)
Kacper Przybyłko (1.FC Kaiserslautern) – 63 minuty w meczu z Eintrachtem Brunszwik (1:1)
Mateusz Klich (1.FC Kaiserslautern) –poza kadrą w meczu z Eintrachtem Brunszwik (1:1)
Jakub Kosecki (SV Sandhausen) – poza kadrą w meczu z Unionem Berlin (0:1)
Piotr Ćwielong (Bochum) – poza kadra w meczu z MSV Duisburg (0:0)
Waldemar Sobota (St. Pauli) – poza kadra w meczu z Karlsruher SC (1:2)

PORTUGALIA
Paweł Kieszek (Estoril) – 90 minut w meczu z Vitorią Guimaraes (0:1)

ROSJA
Artur Jędrzejczyk (FK Krasnodar) – liga rosyjska zakończyła tegoroczne rozgrywki. FK Krasnodar zajmuje 5. miejsce.
Maciej Rybus (Terek Grozny) – liga rosyjska zakończyła tegoroczne rozgrywki. Terek zajmuje 7. miejsce.
Marcin Komorowski (Terek Grozny) – liga rosyjska zakończyła tegoroczne rozgrywki. Terek zajmuje 7. miejsce.
Janusz Gol (Amkar) – liga rosyjska zakończyła tegoroczne rozgrywki. Amkar zajmuje 10. miejsce.

RUMUNIA
Paweł Golański (ASA Targu Mures) – 90 minut w meczu z Petrolul Ploiesti (1:0)

SZKOCJA
Błażej Augustyn (Heart of Midlothian) – 90 minut w meczu z Saint Johnstone (0:0)
Michał Szromnik (Dundee United) – 90 minut w meczu z Inverness (2:2)

TURCJA
Łukasz Szukała (Osmanlispor) – mecz z Besiktasem w poniedziałek o 19.00
Patryk Tuszyński (Çaykur Rizespor) – 45 minut w meczu z Gaziantepsporem (0:2)

UKRAINA
Łukasz Teodorczyk (Dynamo Kijów) – liga ukraińska zakończyła tegoroczne rozgrywki. Dynamo zajmuje 2. miejsce.

WŁOCHY
Wojciech Szczęsny (AS Roma) – 90 minut w meczu z Genoą (2:0)
Jakub Błaszczykowski (Fiorentina) – poza kadrą, z powodu kontuzji, w meczu z Chievo Verona (2:0)
Kamil Glik (Torino) – cały mecz z Udinese na ławce rezerwowych (0:1)
Kamil Wilczek (Carpi FC) – poza kadrą w meczu z Juventusem Turyn (2:3)
Paweł Wszołek (Hellas Werona) – 90 minut i asysta w meczu z Sassuolo Calcio (1:1)
Piotr Zieliński (Empoli) – 85 minut i asysta w meczu z Bologną (3:2)
Łukasz Skorupski (Empoli) – 90 minut i żółta kartka w meczu z Bologną (3:2)
Bartosz Salamon (Cagliari Calcio) – 90 minut w mecz z Bari (2:1)
Thiago Cionek (Modena) – poza kadrą, z powodu zawieszenia za czerwoną kartkę, w meczu z Salernitaną (2:0)
Tomasz Kupisz (Brescia) – 90 minut i czerwona kartka w meczu ze Spezią(1:1)

W załączonym materiale bramka Arkadiusza Milika!