PlusLiga: Jastrzębski Węgiel rozgromiony w stolicy

W ostatnim tegorocznym spotkaniu PlusLigi AZS Politechnika Warszawska wygrała z Jastrzębskim Węglem 3:0. Podopieczni Jakuba Bednaruka pewnie triumfowali w każdej z trzech odsłon. Najlepszym zawodnikiem (MVP) spotkania wybrany został Paweł Zagumny.

Na początku premierowej odsłony, dzięki skutecznym atakom Macieja Muzaja, przewagę uzyskali goście (6:8, 9:11, 12:14). Siatkarze ze stolicy zdołali odrobili straty (14:14), a kluczowy moment seta nastąpił po drugiej przerwie technicznej, gdy gospodarze wygrali cztery akcje z rzędu (20:16). As serwisowy Łukasza Łapszyńskiego ustalił wynik tej odsłony na 25:21. W drugim secie jastrzębianie popełniali dużo prostych błędów i wraz z biegiem seta rosła zaliczka gospodarzy, którzy na drugiej przerwie prowadzili już 16:11. W końcówce goście gonili wynik (22:20), ale decydujące akcje padły łupem podopiecznych Jakuba Bednaruka.

Szykują się zmiany w siatkarskiej Lidze Mistrzów

Trzecia odsłona miała jednostronne oblicze i zakończyła to spotkanie. Gospodarze zaczęli tę partię od mocnego uderzenia (4:1, 8:4), a w środkowej części seta jeszcze powiększali zaliczkę (12:7, 14:9). Jastrzębianie jeszcze ruszyli do ataku, zbliżyli się do rywali na dwa oczka (14:12), ale po chwili gospodarze znów odskoczyli na kilka punktów i pewnie wygrali tego seta 25:19. MVP: Paweł Zagumny

Spotkanie w Warszawie zakończyło zmagania w PlusLidze w 2015 roku. Najbliższe tygodnie przeznaczone zostaną na zgrupowanie i zmagania reprezentacji o kwalifikację olimpijską. Na parkiety ekstraklasy siatkarze powrócą 13 stycznia.

AZS Politechnika Warszawska – Jastrzębski Węgiel 3:0 (25:21, 25:21, 25:19)

AZS Politechnika: Michał Filip, Bartłomiej Lemański, Łukasz Łapszyński, Jakub Radomski, Waldemar Świrydowicz, Paweł Zagumny - Maciej Olenderek (libero) - Jakub Kowalczyk, Przemysław Smoliński.

Jastrzębski Węgiel: Damian Boruch, Jason Derocco, Michał Masny, Maciej Muzaj, Wojciech Sobala, Toontje van Lankvelt - Jakub Popiwczak (libero) - Konrad Formela, Radosław Gil, Alexander Shafranovich, Patryk Strzeżek, Damian Śliż, Adrian Mihułka (libero).

Wyniki meczów 11. kolejki:

2015-12-18: Effector Kielce - BBTS Bielsko-Biała 3:1 (25:15, 25:20, 20:25, 25:19)
2015-12-19: Cerrad Czarni Radom - PGE Skra Bełchatów 1:3 (21:25, 21:25, 26:24, 23:25)
2015-12-19: Cuprum Lubin - Łuczniczka Bydgoszcz 3:0 (25:21, 25:19, 25:20)
2015-12-19: ZAKSA Kędzierzyn-Koźle - AZS Częstochowa 3:0 (25:18, 25:14, 25:23)
2015-12-20: MKS Będzin - Asseco Resovia Rzeszów 0:3 (12:25, 16:25, 19:25)
2015-12-20: Indykpol AZS Olsztyn - Lotos Trefl Gdańsk 3:2 (21:25, 25:11, 16:25, 25:23, 15:13).