Sagan sportowcem roku na Słowacji według dziennikarzy

Kolarz Peter Sagan został wybrany w tradycyjnym głosowaniu dziennikarzy sportowcem roku na Słowacji. Mistrz świata z Richmond w wyścigu szosowym wyprzedził złotego medalistę tegorocznych lekkoatletycznych mistrzostw globu w chodzie na 50 km Mateja Totha.

Sagan w imponującym stylu wywalczył jesienią tytuł mistrza świata. 25-letni kolarz ekipy Tinkoff-Saxo w tym roku odniósł osiem zwycięstw. Podczas Tour de France co prawda nie udało mu się wygrać ani jednego etapu, ale po raz czwarty z rzędu zdobył zieloną koszulkę najlepszego sprintera.

Peter Sagan kolarzem roku

W plebiscycie słowackich dziennikarzy za Saganem i Tothem uplasował się hokeista Marian Hossa, który wraz ze swoim klubem Chicago Blackhawks w czerwcu zdobył Puchar Stanleya. W kategorii drużynowej nagrodzono reprezentację piłkarzy, która po raz pierwszy w historii wywalczyła awans do mistrzostw Europy.

Kilka dni wcześniej Sagan został wybrany kolarzem 2015 roku w głosowaniu internautów na stronie cyclingnews.