Kolejne czyste konto Fabiańskiego. Stoke lepsze od Evertonu po dreszczowcu

Swansea City z Łukaszem Fabiańskim w składzie bezbramkowo zremisowało na wyjeździe z wyżej notowanym Crystal Palace. Tym samym polski bramkarz zachował trzecie czyste konto z rzędu w meczu Premier League. Everton na Goodison Park po szalonej batalii przegrał ze Stoke City 3:4. Zwycięski gol dla gości padł w 90. minucie po rzucie karnym.

Everton przegrywał do przerwy ze Stoke 1:2 po dwóch golach szwajcarskiego pomocnika Xherdana Shaqiriego. Kontaktowe trafienie dla zespołu Roberto Martineza zaliczył Romelu Lukaku. Po przerwie gospodarze wzięli się ostro do pracy i między 64., a 71. minutą wyszli na prowadzenie. Do remisu doprowadził niezawodny Lukaku. Belgijski snajpera dzięki dwóm golom zdobytym przeciwko Stoke zrównał się z najlepszym strzelcem Premier League Jamiem Vardym (15 goli). Bramka numer trzy dla The Toffees była autorstwa Gerarda Deulofeua. Zespół prowadzony przez Marka Hughesa w 80. minucie doprowadził do remisu, a konkretnie dokonał tego Joselu.

Najpiękniejszy prezent na święta! Fabiański w siódmym niebie

To nie był koniec emocji na Goodison Park. W samej końcówce sędzia Mark Clattenburg podyktował rzut karny dla przyjezdnych z Britannia Stadium. Jedenastkę na gola zamienił Marko Arnatuović i sprawił, że trzy punkty pojechały do Stoke-on-Trent.

Łabędzie w dużej mierze bezbramkowy remis w meczu z Crystal Palace zawdzięczają Łukaszowi Fabiańskiemu, który kilkukrotnie stawał na wysokości zadania i nie dał się zaskoczyć. 30-letni Polak od 270 minut pozostaje niepokonany w starciu ligowym.

Derby Londynu pomiędzy Watfordem, a Tottenhamem zakończyły się zwycięstwem Kogutów. Zespół z White Hart Lane pokonał rewelacyjnego beniaminka 2:1. W 17. minucie wynik derbowej potyczki otworzył Erik Lamela, który wykorzystał sytuację sam na sam z Heurelho Gomesem. Jeszcze przed przerwą do remisu doprowadził będący w kapitalnej formie Odion Ighalo. Dla Nigeryjczyka był to czternasty gol w lidze angielskiej w tej kampanii.

Bohaterem Tottenhamu w 89. minucie został Heung-Min Son, który sprytnym strzałem pokonał Gomesa. Koreańczyk znakomitym krzyżakiem zaskoczył doświadczonego Brazylijczyka i przy okazji założył mu „siatkę”.

Niezwykle ważne zwycięstwa odniosły Norwich City oraz West Bromwich Albion. Kanarki pokonały u siebie 2:0 czerwoną latarnię ligi Aston Villę po golach Jonathana Howsona i Dieumercia Mbokaniego. Trzy punkty WBA w potyczce z Newcastle United zapewnił w 78. minucie były wieloletni gracz Manchesteru United Darren Fletcher.

Komplet wyników ze spotkań rozgrywanych o 16:00:

Crystal Palace - Swansea 0:0

Everton - Stoke 3:4 (1:2)
Bramki: Lukaku 22', 64', Deulofeu 71' - Shaqiri 16', 45', Joselu 80', Arnautović k 90+1'

Norwich - Aston Villa 2:0 (1:0)
Bramki: Howson 24', Mbokani 87'

Watford - Tottenham 1:2 (1:1)
Bramki: Ighalo 41' - Lamela 17', Son Heung-Min 89'
Czerwona kartka: Ake 63'

West Brom - Newcastle 1:0 (0:0)
Bramka: Fletcher 78'