Porażka Wizards. Dwanaście punktów Gortata

Marcin Gortat uzyskał 12 punktów i dziewięć zbiórek, a jego Washington Wizards w środowym meczu koszykarskiej ligi NBA przegrali na wyjeździe z Toronto Raptors 91:94. Gospodarzy do triumfu poprowadził DeMar DeRozan, który zdobył 34 pkt.

31-letni Polak bardzo dobrze rozpoczął spotkanie. Już po pierwszej kwarcie miał na koncie osiem punktów. Później Gortatowi grało się jednak znacznie ciężej. Dużo problemów sprawiali mu osiem lat młodsi środkowi Raptors - wracający do formy po kontuzji ręki Litwin Jonas Valanciunas oraz Zairczyk Bismack Biyombo. Obaj mieli aż 10 zbiórek w ataku. Łącznie łodzianin grał 36 minut. Trafił pięć z 15 rzutów z gry i obydwa wolne, miał także trzy bloki, asystę i cztery faule.

Nash minął się z powołaniem? Były gwiazdor NBA czaruje z piłką przy nodze (WIDEO)

Po trzech kwartach Wizards przegrywali 75:87, ale niewiele brakowało, a z Kanady wyjechaliby jako zwycięzcy. Gospodarze w ostatniej części gry trafili tylko trzy rzuty z gry. W całym meczu ich skuteczność wyniosła zaledwie 34,1 proc., mieli także 18 strat. Przyjezdni ze stolicy USA piłkę gubili dziesięciokrotnie, a z gry trafili 40,2 proc. rzutów.

Przy życiu Raptors, oprócz zbiórek w ofensywie, których łącznie mieli 15, utrzymały jednak rzuty wolne. Podopieczni trenera Dwane'a Caseya aż 39 razy stawali na linii, a trafili w 32 próbach (Wizards wykorzystali 13 z 17).

"Czarodzieje" zmniejszyli stratę do zaledwie punktu, gdy do końca pozostawało 39 sekund, a w ostatniej akcji trzykrotnie bezskutecznie usiłowali trafić za trzy by doprowadzić do dogrywki. W ich szeregach najskuteczniejszy był Otto Porter - 20 pkt. John Wall zapisał na swoim koncie 19 pkt i 11 asyst.

Z bilansem 14 zwycięstw i 16 porażek Wizards zajmują 11. miejsce w Konferencji Wschodniej. Kolejny mecz rozegrają w noworoczny wieczór, kiedy we własnej hali zmierzą się z Orlando Magic.