Boruc The Hero! Polak obronił rzut karny! (WIDEO)

Artur Boruc obronił rzut karny w "polskim" meczu 20. kolejki Premier League. Jego Bournemouth zremisowało bezbramkowo z Leicester City, a reprezentant Polski w 59 minucie odbił strzał Riyada Mahreza z 11 metrów. Marcin Wasilewski całe spotkanie spędził na ławce rezerwowych.

Po przerwie Leicester zdecydowanie zepchnęło Bournemouth do defensywy, a w 57. minucie Jamiego Vardy'ego w polu karnym sfaulował Simon Francis. Odtąd goście musieli sobie radzić w dziesiątkę.

Premier League: Boruc broni karnego, porażka Fabiańskiego, Arsenal nadal punktuje

Do jedenastki podszedł czwarty najlepszy snajper Premier League, Riyad Mahrez. Strzelec 13 goli w tym sezonie uderzył mocno i precyzyjnie, ale Boruc doskonal wyczuł jego zamiary i odbił piłkę do boku.

Ostatecznie 15. drużyna Premier League zremisowała z wiceliderem 0:0. Wielka zasługa polskiego bramkarza!