Euro 2016: Końcówka zadecydowała! Dania lepsza od Rosji

Piłka ręczna

W drugim meczu grupy D Euro 2016 w piłce ręcznej Dania pokonała w Ergo Arenie Rosję 31:25. Mecz był bardzo wyrównany, a o wygranej Duńczyków zadecydowała końcówka. W pierwszym sobotnim spotkaniu tej grupy Węgry wygrały z Czarnogórą 32:27.

W drugim meczu grupy D EHF Euro 2016 kibice handball’u obejrzeli niezwykle interesujący mecz. W gdańskiej Ergo Arenie potyczka duńsko-rosyjska od pierwszych minut była szalenie wyrównana. Zespół Dmitrija Torgovanova dzielnie stawił czoła faworyzowanym Duńczykom, którzy są stawiani w roli faworyta grupy D.

Euro 2016: Węgry ograły Czarnogórę

W pierwszej połowie żaden z drużyn nie udało się osiągnąć przewagi. Wynikało to głównie z tego, że żadna z ekipy nie chciała zbytnio ryzykować. W efekcie po półgodzinie gry na tablicy wyników widniał rezultat remisowy (13:13).

Początek drugiej odsłony to wyrównana walka obu ekip, gra bramka za bramkę. Rosjanie podopiecznych Guðmundura Guðmundssona wystawili na prawdziwą próbę cierpliwości. Sbrona długo grała jak równy z równy, ale końcówka należała do Duńczyków. Skandynawowie odskoczyli Rosjanom na cztery bramki (26:22) i ta starta była już nie do odrobienia. Duńczycy w końcowych fragmentach meczu sukcesywnie powiększali przewagę i ostatecznie sięgnęli po zwycięstwo 31:25.

Dania – Rosja 31:25 (13:13)

Najwięcej bramek: Michael Damgaard Nielsen, Mikkel Hansen i Mads Mensah Larsen po 4 oraz Jesper Noddesbo, Rasmus Lauge Schmidt i Mads Christiansen po 3 - Siergiej Szelmienko 5 i Igor Soroka 4

Polecamy: Wszystkie mecze EHF EURO 2016 w kanałach: Polsat Sport, Polsat Sport Extra i Polsat Sport News oraz w IPLA TV. Sprawdź terminarz i dostęp do LIVE TUTAJ!

Przegapiłeś jakiś mecz? Nic straconego! Archiwum meczów znajdziesz TUTAJ!