Żyro ciągle w gazie! Trzeci gol Polaka w nowym zespole

Michał Żyro nie zwalnia tempa odkąd przeszedł do Wolverhampton Wanderers. Polak w swoim trzecim meczu w barwach „Wilków” strzelił trzeciego gola. Jednak trafienie byłego legionisty nie pomogło gospodarzom, którzy przegrali z Cardiff City 1:3. Rosły zawodnik rozegrał całe spotkanie.

23-latek oficjalny debiut w barwach Wolverhampton zaliczył w meczu Pucharu Anglii z West Hamem United. Żyro spędził na placu gry ponad 80 minut i wypadł co najmniej przyzwoicie. Jednak debiut ligowym Polaka był już prawdziwa eksplozją jego talentu. W trzynaście minut dwukrotnie wpisał się na listę strzelców, a jego drużyna pokonała Fulham 3:2.

Transfery: Z Chorzowa do Liverpoolu, z Londynu do Krakowa

Mecz z Cardiff City nie był aż tak udany dla polskiego gracza, bo jego drużyna uległa walijskiej ekipy 1:3, ale Żyro znowu był najjaśniejszą postacią „Wilków”. Przy stanie 0:2 nowy nabytek ekipy prowadzonej przez Kenny’ego Jacketta w 40. minucie strzelił gola dającego nadzieję. Jednak okazało się, że trafienie 5-krotnego reprezentant Polski było bramką honorową.

To pierwsza ligowa porażka "Wilków" po czterech kolejnych zwycięstwach.Obecnie Wolverhampton z dorobkiem 37 punktów zajmuje 10. miejsce w tabeli.

Wolverhampton - Cardiff 1:3 (1:2)

Bramki: Żyro (40') - Noone (28', 36'), Ralls (48')