EHF Euro 2016: Wysokie zwycięstwo Chorwatów, Macedonia bezradna

Piłka ręczna

W drugim meczu grupy I Chorwacja nie dała szans Macedonii i pewnie wygrała 34:24. Tym zwycięstwem Chorwaci zrobili kolejny krok do półfinału turnieju. Przed tym meczem obie drużyny potrzebowały punktów jak tlenu. W przypadku zwycięstwa Macedonia zachowałaby minimalne szanse na awans z grupy. Z kolei Chorwacja musiała wygrać by realnie włączyć się do walki z liderami grupy - Polską, Norwegią i Francją.

Jak dotychczas reprezentacja Macedonii nie rozpieszczała kibiców swoja grą. Co prawda udało jej się wyjść z grupy A, ale nie wygrała żadnego meczu. Udało jej się zaledwie zremisować z Serbią. Po za tym zanotowała dwie porażki - z Polską i Francją. W drugiej fazie turnieju czerwono-żółci mają na swoim koncie zero punktów i jeżeli natychmiast nie poprawią swojej gry, to odpadną z turnieju. Chorwacja to drużyna dobrze poukładana przez trenera Zelijko Babicia. Udało jej się zająć wysokie, drugie miejsce w grupie B. Przegrała tylko z Norwegią i wysoko wygrałą z Islandią  i Białorusią.

TOP10 najlepszych interwencji pierwszej fazy Euro 2016 (WIDEO)

Od pierwszych minut tego meczu przeważali Chorwaci i po trzech minutach prowadzili trzema bramkami. Wtedy padł pierwszy gol dla drużyny z Macedonii. Premierowego gola zdobył Filip Mojsovski i Macedonia znowu stanęła. Chorwaci to wykorzystali i po 10 minutach gry prowadzili już pięcioma bramkami. Obraz gry nie zmieniał się. Obie drużyny zdobywały bramki, ale Chorwacja utrzymywała bezpieczną przewagę nad Macedonią. Po pierwszych dwóch kwadransach zdecydowanie lepszą drużyna okazała się Chorwacja, która zdystansowała przeciwników wygrała pierwszą połowę 17:13.

Kibice macedońscy zastanawiali się w przerwie co się dzieje z ich najskuteczniejszym i drugim najskuteczniejszym zawodnikiem rundy zasadniczej - Kiriłem Łazarowem. Gwiazda reprezentacji Macedonii nie mógła się przełamać w tym meczu. Bramkostrzelny snajper zakończył ten mecz bez bramki. Z kolei w drużynie Chorwacji po raz kolejny z dobrej strony pokazał się skrzydłowy Vive Targi Kielce - Manuel Strlek, który został MVP tego spotkania.

Chorwacja dopisała kolejne dwa punkty do swojego konta i zrównała się w tej klasyfikacji z Polską i Norwegią, które rozegrają swoje mecze w sobotę. Macedonia wciąż nie może się ocknąć i wszystko wskazuje na to, że wkrótce pożegna się z turniejem.

Macedonia - Chorwacja 24:34 (13:17)

Macedonia: Ristowski, Dupjachanec - Manaskow, Stoiłow, Łazarow K., Mitkow, Jonowski, Mirkulowski, Mojsowski, Pribak, Gieorgierwski, Łazarow F., Ojleski, Kuzmanowski, Peszewski

Chorwacja: Alilović, Stevanović - Marić, Duvnjak, Kopljar, Gojun, Horvat, Karacić, Strlek, Cupić, Kovacević, Mamić, Sebetić, Slisković, Cindrić, Brozović

Polecamy: Wszystkie mecze EHF EURO 2016 w kanałach: Polsat Sport, Polsat Sport Extra i Polsat Sport News oraz w IPLA TV. Sprawdź terminarz i dostęp do LIVE TUTAJ!

Przegapiłeś jakiś mecz? Nic straconego! Archiwum meczów oraz materiały extra znajdziesz TUTAJ!