EHF Euro 2016: Pierwsza porażka biało-czerwonych

Piłka ręczna

Polscy piłkarze ręczni przegrali w Krakowie z Norwegią 28:30 w swym pierwszym występie w drugiej fazie grupowej EHF Euro 2016. Była to pierwsza porażka podopiecznych Michaela Bieglera na tym turnieju. W kolejnych grach biało-czerwoni zmierzą się z Białorusią i Chorwacją.

Faworytem meczu Polska - Norwegia była drużyna Michaela Bieglera. Polacy wygrali wszystkie dotychczasowe mecze, pokonując kolejno Serbię 29:28, Macedonię 24:23 i Francję 31:25. Bilans naszych rywali to dwa zwycięstwa - z Chorwacją 34:31 i Białorusią 29:27 - oraz jedna porażka - z Islandią 25:26.

Bielecki najlepszy wśród Polaków. Wszystkie dziesięć trafień (WIDEO)

Trener reprezentacji Norwegii przyznał przed meczem, że rozpracował biało-czerwonych od A do Z. "Zakończyliśmy analizę gry Polaków w czwartek wieczorem, ponieważ rozbolały nas już głowy i nastąpił syndrom przesytu informacji. Ostatnią dobę przed tym ważnym meczem poświęcimy na wyciszenie, ponieważ poziom nerwów w naszej drużynie narasta z dnia na dzień" - stwierdził Christian Berge.

Polacy dobrze rozpoczęli spotkanie, skuteczna gra w ataku i pomyłki Norwegów w ofensywie dały podopiecznym Michaela Bieglera (3:1, 4:2, 6:3). Po dziesięciu minutach pierwszej połowy Norwegowie zaczęli odrabiać straty. Po kwadransie gry różnica zmalała do jednej bramki (7:6), a biało-czerwoni nie potrafili wykorzystać momentów gry w przewadze. W 16. minucie  Espen Lie Hansen wyrównał, a w dalszej części gry ten sam zawodnik jeszcze kilkukrotnie zaskoczył polskich bramkarzy. W 18. minucie goście już prowadzili (8:9), a na cztery minuty przed końcem straty Polaków wzrosły do trzech goli (12:15). W końcówce pierwszej połowy gospodarze ruszyli do odrabiania strat, w efekcie schodzili na przerwie przegrywając jedną bramką - 15:16.

Druga połowa rozpoczęła się od trafienia Sandera Sagosena. Polacy przez trzydzieści minut gonili wynik meczu, kilkukrotnie zdobywali bramki kontaktowe (20:21, 23:24). Jeszcze w 59. minucie, po trafieniu Michała Szyby było 28:29. Trafianie Kenta Robina Tonnesena z rzutu karnego przesądziło o sukcesie podopiecznych Christiana Berge.

Norwegowie wywalczyli zwycięstwo twardą obroną i szybkimi, skutecznymi atakami. Porażka biało-czerwonych skomplikowała sytuację w grupie 1: Polacy w kolejnych meczach zmierzą się z Białorusią (25.01) i Chorwacją (27.01). MVP: Espen Lie Hansen.

Polska – Norwegia 28:30 (15:16)

Polska: Sławomir Szmal, Piotr Wyszomirski – Karol Bielecki 10, Michał Jurecki 9,Michał Szyba 3, Michał Daszek 2, Kamil Syprzak 2, Krzysztof Lijewski 2, Piotr Chrapkowski 0, Rafał Gliński 0, Maciej Gębala 0, Piotr Grabarczyk 0, Bartosz Konitz 0, Przemysław Krajewski 0, Jakub Łucak 0, Adam Wiśniewski 0

Norwegia: Espen Christensen, Ole Erevik – Lie Espen Hansen 8, Kent Robin Tonnesen 6, Magnus Jondal 5, Kristian Bjornsen 4, Sander Sagosen 4, Bjarte Myrhol 1, Christian O’Sullivan 1, Harald Reinkind 1 Joakim Hykkerud 0, Magnus Gullerud 0, Erlend Mamelund 0, Thomas Kristenssen 0, Pettr Overby 0

Polecamy: Wszystkie mecze EHF EURO 2016 w kanałach: Polsat Sport, Polsat Sport Extra i Polsat Sport News oraz w IPLA TV. Sprawdź terminarz i dostęp do LIVE TUTAJ!

Przegapiłeś jakiś mecz? Nic straconego! Archiwum meczów oraz materiały extra znajdziesz TUTAJ!