EHF Euro 2016: Duńczycy lepsi od Hiszpanów. Świetny występ bramkarzy

Piłka ręczna

W spotkaniu dwóch najlepszych drużyn grupy drugiej Euro EHF 2016, Hiszpanie ulegli Duńczykom 23:27. Bohaterami meczu byli niewątpliwie bramkarze obu ekip Niklas Landin i Arpad Sterbik. Zawodnikiem meczu wybrany został reprezentant Hiszpanii. Zwycięstwo jest dla Danii krokiem milowym w kierunku półfinałów.

Duńczycy są jedną z najbardziej utytułowanych ekip. Byli mistrzami Europy w 2008 oraz 2012 roku. Bez wątpienia największą gwiazdą ekipy ze Skandynawii jest Mikkel Hansen. Zawodnik Paris Saint-Germain święcił z reprezentacją największe triumfy, a obecnie to najlepiej zarabiający szczypiornista świata.

Agent specjalny Rutenka, czyli najlepszy snajper Białorusi (WIDEO)

W grupie D Duńczycy bez problemów zgromadzili komplet punktów. Podopieczni Gudmundura Gudmundssona pokonali Rosję (31:25), Czarnogórę (30:28) oraz Węgry (30:22).

Hiszpanie mistrzami świata byli dwukrotnie (w 2005 i 2013 roku) i nigdy nie wygrali czempionatu na Starym Kontynencie (wicemistrzostwo zdobyli w 1996, 1998 oraz 2006 roku). Zawodnicy z półwyspu Iberyjskiego byli również trzykrotnie trzecią ekipą igrzysk olimpijskich.

Grupę C Hiszpanie skończyli na pierwszym miejscu po zwycięstwach nad Niemcami (32:29) oraz Szwecją (24:22) i niespodziewanym remisie z reprezentacją Słowenii (24:24).

Pierwsza połowa należała do Hiszpanów. Początek spotkania to popis Raula Enterriosa, który rzucał bramkę za bramką i wyprowadził swoją drużynę na prowadzenie 5:1. Duńczycy razili nieskutecznością. Zawodził Mikkel Hansen - największa gwiazda zespołu, który z pierwszych czterech okazji nie wykorzystał ani jednej. Świetnie w bramce podopiecznych Manuela Cadenasa spisywał się Arpad Sterbik. Nieźle radził sobie jego vis a vis w bramce Danii Niklas Landin. Na przerwe w lepszych humorach schodzili Hiszpanie, którzy prowadzili 14:11.

Drugą połowę lepiej zaczęli Duńczycy, którzy w końcu wyszli na prowadzenie. Znowu z najlepszej strony pokazali się bramkarze. Landin i Sterbik bronili jak w transie i obaj mieli okolo 45-procentową skuteczność obron. Bramkarz Danii zadziwiał przy rzutach karnych, a jego koledzy z pola zaczęli w końcu trafiać. Kilka szybkich kontr i podopieczni Gudmundura Gudmunsona wyszli na pięciobramkowe prowadznie. Ostecznie Hiszpanie przegrali 23:27.

Hiszpania - Dania 23:27 (14:11)

Hiszpania: Perez de Vargas, Sterbik - Gurbindo, Maqueda 3, Tomas 3/1, Entrerrios 4, Aguinagalde 2, Ugalde 2, Canellas 1, Morros 1, Garcia 1, Baena, Rivera 3/1, Mindegia, Del Arco 2, Dujszebajew 1

Dania: Landin, Moller - Lynggaard, Christiansen 2, Mensah Larsen 1, Mortensen 1, Eggert 3/3, Lauge Schmidt, Noddesbo 5, Svan Hansen 2, Lindberg 1, Mollgaard 1, Toft Hansen 2, Hansen 3, Damgaard 6, Balling

W zamieszczonym materiale wideo skrót meczu Hiszpania - Dania

Polecamy: Wszystkie mecze EHF EURO 2016 w kanałach: Polsat Sport, Polsat Sport Extra i Polsat Sport News oraz w IPLA TV. Sprawdź terminarz i dostęp do LIVE TUTAJ!

Przegapiłeś jakiś mecz? Nic straconego! Archiwum meczów oraz materiały extra znajdziesz TUTAJ!