Polska - Litwa 9:1 (2:0, 5:0, 2:1).

 

Bramki: dla Polski - Grzegorz Pasiut (16), Aron Chmielewski (18), Krzysztof Zapała (21, 41), Maciej Urbanowicz (24), Krystian Dziubiński (26, 40), Tomasz Malasiński (38), Mateusz Bepierszcz (53); dla Litwy - Daniel Bogdziul (56).

 

Strzały: Polska - 56; Litwa - 39. Kary: Polska - 10 minut; Litwa - 10.

 

Polska pokonała Estonię w turnieju prekwalifikacyjnym do IO w PyeongChang

 

W czwartek Polacy pokonali Estonię 6:2.

 

Do kolejnej rundy awansuje tylko najlepszy zespół. Analogiczne turnieje odbywają się w Cortinie (Włochy, Wielka Brytania, Holandia, Serbia) oraz w Sapporo (Japonia, Ukraina, Chorwacja, Rumunia).

 

Jeśli podopieczni trenera Jacka Płachty będą najlepsi w Budapeszcie, to w decydującej fazie kwalifikacji prawdopodobnie zmierzą się z Białorusią, Słowenią i Danią. W PyeongChang zagrają zwycięzcy trzech takich turniejów.

 

Grupy turnieju olimpijskiego rozlosowano już wcześniej. W A los skojarzył Koreę Południową, Kanadę, Czechy i Szwajcarię. W grupie B znalazły się zespoły Rosji, Stanów Zjednoczonych i Słowacji. Stawkę uzupełni najniżej notowany w rankingu IIHF zwycięzca jednego z trzech turniejów kwalifikacyjnych. Do grupy C trafiły ekipy Szwecji oraz Finlandii. Dołączą do nich dwaj pozostali kwalifikanci.