Lekkoatletyczne HMŚ: Święty i Hołub w półfinale 400 m

Justyna Święty (AZS AWF Katowice) czasem 54,25 i Małgorzata Hołub (Bałtyk Koszalin) wynikiem 53,15 awansowały w Portland do półfinału biegu na 400 m w halowych mistrzostwach świata. O finał powalczą o godz. 3.25 nad ranem czasu polskiego.

Święty wygrała swoją serię, ale skorzystała na błędzie Jamajki Chrisann Gordon, która na półmetku była druga. Wypadła jednak z bieżni, Polka szybko ją minęła i zajęła jej miejsce. Czwarta zawodniczka ostatniej edycji tej imprezy na ostatnim wirażu wyprzedziła Słowaczkę Ivetę Putalovą i zajęła pierwsze miejsce.

Lisek: Kobiety lubią brąz i... ja też

Z kolei Hołub od samego początku biegła na drugiej pozycji i pewnie ją utrzymała do samego końca. W swojej serii przegrała jedynie z Amerykanką Quanerą Hayes - 52,98.

Najszybsza była reprezentantka Bahrajnu Oluwakemi Adekoya - 52,27.

Półfinały, w których wystąpi 12 zawodniczek, zaplanowane są na godz. 3.25 w nocy czasu polskiego.