TBL: Rosa Radom wygrała w Kutnie. Przesądziła trójka Thomasa

Trójka Toreya Thomasa zapewniła Rosie Radom wyjazdowe zwycięstwo w niedzielnych hicie Tauron Basket Ligi z Polfarmexem Kutno 64:62. Amerykański rozgrywający był najlepszym strzelcem gości - zanotował 15 punktów, siedem zbiórek i cztery asysty.

Radomianie naprawdę dobrze rozpoczęli ten mecz – m.in. dzięki trafieniom Roberta Witki po pięciu minutach prowadzili 9:2. W zespole gospodarzy skuteczny był jednak Michał Gabiński, a dzięki trójce Jarosława Zyskowskiego był już remis. Później w ekipie trenera Wojciecha Kamińskiego dobre okazje do rzutu miał Igor Zajcew i to głównie dzięki niemu Rosa po 10 minutach rywalizacji prowadziła 17:14. Drugą część meczu radomianie rozpoczęli od siedmiu kolejnych punktów, a po trafieniu Łukasza Bonarka ich przewaga wzrosła do stanu 24:14. Taka sytuacja zupełnie nie załamała jednak Polfarmexu, który brał się za odrabianie strat. Było to możliwe głównie dzięki poprawieniu defensywy oraz niezłej dyspozycji w ataku Zyskowskiego. Po rzucie wolnym Michaela Frasera w końcówce pierwszej połowy kutnianie przegrywali już tylko trzema punktami.

Lepszą grę ekipa trenera Jarosława Krysiewicza podtrzymywała też na początku trzeciej kwarty. Po trafieniach Josha Parkera Polfarmex wyszedł na prowadzenie, a po późniejszej kontrze wykończonej przez Michaela Frasera zdobył nawet sześć punktów przewagi. Trójkami do kolejnego remisu doprowadzali Igor Zajcew i Michał Sokołowski, ale dzięki akcji Grzegorza Grochowskiego po 30 minutach rywalizacji to gospodarze wygrywali 46:44. W ostatniej kwarcie sytuacja się odwróciła i to Rosa po rzucie Daniela Szymkiewicza miała pięć punktów przewagi. Gospodarze w pewnym momencie zanotowali jednak serię 7:0 i po trójce Michała Gabińskiego znowu byli lepsi – 60:57. Później punkty dołożył jeszcze Fraser, ale końcówka należała do Toreya Thomasa. Na 10 sekund przed końcem to jego trójka dała prowadzenie gościom. W kolejnej akcji stratę popełnił Josh Parker, jeden rzut wolny wykorzystał faulowany Thomas, a w ostatniej sytuacji Zyskowski nie trafił. Dzięki temu to Rosa cieszyła się z wygranej 64:62.

Polfarmex Kutno - Rosa Radom 62:64 (14:17, 16:16, 16:11, 16:20)

Polfarmex Kutno: Jarosław Zyskowski 16, Michael Fraser 12, Michał Gabiński 11, Joshua Parker 11, Grzegorz Grochowski 4, Marcin Malczyk 3, Krys Faber 3, Mateusz Bartosz 2

Rosa Radom: Torey Thomas 15, Igor Zajcew 13, Calvin Dorsey Harris Jr. 12, Michał Sokołowski 9, Daniel Szymkiewicz 5, Robert Witka 4, Kim Adams 4, Łukasz Bonarek 2, Damian Jeszke 0