facebook twitter youtube instagram RSS

Chemik o krok od mistrzostwa! Atom rozbity w Szczecinie

W drugim spotkaniu finału Orlen Ligi siatkarki Chemika Police ograły we własnej hali PGE Atom Trefl Sopot 3:0. W pierwszym starciu obu ekip również górą były obrończynie mistrzowskiego tytułu, do sukcesu brakuje więc policzankom tylko jednego zwycięstwa.

Pierwsze spotkanie finału - mimo, że Atomówki urwały rywalkom seta - miało jednostronny przebieg. Premierowa odsłona, po wyrównanej walce, dla Polic (25:21); w drugim secie sopocianki nie stawiły większego oporu (25:13), zaś w trzecim zdarzyła się niecodzienna sytuacja. Gospodynie prowadziły 24:20, a mimo to sopocianki zdołały doprowadzić do rywalizacji na przewagi, a następnie wygrać tę wojnę nerwów; wynik na 26:28 asem serwisowym ustaliła Katarzyna Zaroślińska. Zacięty przebieg trzeciej partii zaostrzył apetyty kibiców, niestety, w kolejnym secie emocji już nie było. Podrażnione policzanki rozbiły rywalki aż 25:9!

Drugi mecz również zakończył się pewnym zwycięstwem siatkarek Chemika. Premierowa odsłona miała wyrównany przebieg, a obie drużyny punktowały seriami. Najpierw przewagę wypracowały sobie policzanki (8:4, 13:9), później sopocianki odrobiły straty i wyszły na prowadzenie, dzięki zagrywkom Maret Balkesteinp-Grothuess (14:17). Policzanki szybko odrobiły jednak straty (17:17) i w końcówce partii wypunktowały rywalki: najpierw asem serwisowym popisała się Aleksandra Jagieło (24:21), a wynik partii na 25:22 ustaliła Madelaynne Montano.

Drugiego seta Atomówki rozpoczęły od mocnego uderzenia. na pierwszej przerwie technicznej mistrzynie Polski przegrywały aż 3:8, na drugiej 11:16 i wydawało się, że Atomówkom uda się wyrównać stan meczu. Nic z tego: policzanki odrobiły dystans, i zdołały przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę po emocjonującej rywalizacji na przewagi (26:24). Jedynym ofensywnym atutem ekipy z Sopotu była Katarzyna Zaroślińska, to - jak się okazało, było zbyt mało, by urwać rywalkom seta. Trzecia partia już tak emocjonująca nie była. Po wyrównanym początku, policzanki przejęły inicjatywę na parkiecie i wygrały 25:17. MVP: Katarzyna Gajgał-Anioł.

Chemik prowadzi w finale Orlen Ligi z Atomem Trefl 2-0. Rywalizacja finałowa toczy się do trzech zwycięstw, a kolejne mecze rozegrane zostaną w Sopocie.

Drugi mecz finałowy:

Chemik Police - PGE Atom Trefl Sopot 3:0 (25:22, 26:24, 25:17)

Stan rywalizacji play off (do trzech zwycięstw) 2-0 (3:1, 3:0) dla Chemika.

Chemik: Joanna Wołosz, Stefana Veljković, Katarzyna Gajgał-Anioł, Helena Havelkova, Anna Werblińska, Madelaynne Montano - Mariola Zenik(libero) - Aleksandra Jagieło, Isabel Pena.

PGE Atom Trefl: Danica Radenkovic, Brittnee Cooper, Zuzanna Efimienko, Maret Balkenstein-Grothues, Klaudia Kaczorowska, Katarzyna Zaroślińska - Agata Durajczyk (libero) - Justyna Łukasik, Magdalena Damaske, Anna Miros.

17:56

Mecz w Polsacie Sport komentują Marek Magiera i Maciej Jarosz.

18:03

18:05

18:07

CHEMIK - ATOM 0:0, 1:0 Rozpoczynamy drugi mecz finału Orlen Ligi!

18:09

CHEMIK - ATOM 0:0, 2:1 Przyjezdne nie radzą sobie z atakiem Heleny Havelkovej.

18:10

CHEMIK - ATOM 0:0, 3:3 Wyrównany początek pierwszego seta.

18:15

CHEMIK - ATOM 0:0, 8:4 Stefana Veljković skutecznie blokuje atak rywalek. Seria wygranych akcji przez gospodynie i cztery oczka zaliczki na pierwszej przerwie technicznej.

18:16

CHEMIK - ATOM 0:0, 9:5 Stefana Veljković skutecznie w ataku.

18:18

CHEMIK - ATOM 0:0, 11:7 Helena Havelkova - as serwisowy. Opiekun Atomówek bierze czas.

18:20

CHEMIK - ATOM 0:0, 12:9 Skutecznie Anna Werblińska.

18:20

CHEMIK - ATOM 0:0, 13:9 Katarzyna Gajgał-Anioł blokuje atak rywalek.

18:23

CHEMIK - ATOM 0:0, 14:13 Anna Werblińska zatrzymana blokiem przez Katarzynę Zaroślińską. Sopocianki łapią kontakt z rywalkami.

18:24

CHEMIK - ATOM 0:0, 14:14 Trzy akcje z rzędu dla Atomówek. Czas dla trenera ekipy z Polic.

18:24

CHEMIK - ATOM 0:0, 14:15 Maret Balkestein-Grothues - as serwisowy!

18:25

CHEMIK - ATOM 0:0, 14:16 Maret Balkestein-Grothues - kolejny as serwisowy. Dwa punkty przewagi sopocianek na drugiej przerwie.

18:27

CHEMIK - ATOM 0:0, 14:17 Policzanki nie mają sposobu na zagrywki Maret Balkestein-Grothues.

18:29

CHEMIK - ATOM 0:0, 17:17 Siatkarki Chemika odrabiają straty.

18:30

CHEMIK - ATOM 0:0, 18:17 Helena Havelkova obiła blok rywalek. Lorenzo Micelli prosi o przerwę.

18:31

CHEMIK - ATOM 0:0, 18:18 Katarzyna Zaroślińska przerywa serię Chemika.

18:33

CHEMIK - ATOM 0:0, 19:19 Skuteczny atak Madelaynne Montano.

18:33

CHEMIK - ATOM 0:0, 21:19 Katarzyna Zaroślińska zablokowana.

18:35

CHEMIK - ATOM 0:0, 22:21 Katarzyna Zaroślińska skutecznie na prawym skrzydle.

18:36

CHEMIK - ATOM 0:0, 23:21 Madelaynne Montano obija dłonie blokujących rywalek.

18:37

CHEMIK - ATOM 0:0, 24:21 Aleksandra Jagieło - as serwisowy i piłka setowa dla ekipy z Polic.

18:38

CHEMIK - ATOM 1:0 (25:22) Madelaynne Montano kończy premierową odsłonę!

18:41

18:43

CHEMIK - ATOM 1:0, 1:3 Skuteczny blok sopocianek.

18:44

CHEMIK - ATOM 1:0, 1:4 Punktuje Katarzyna Zaroślińska. Mocne otwarcie Atomu Trefla.

18:45

CHEMIK - ATOM 1:0, 1:5 Katarzyna Zaroślińska z przechodzącej piłki. Jakub Głuszak prosi o czas.

18:46

CHEMIK - ATOM 1:0, 2:7 Anna Werblińska serwuje w siatkę.

18:47

CHEMIK - ATOM 1:0, 3:8 Skuteczny blok sopocianek i zdecydowana przewaga na pierwszej przerwie.

18:50

CHEMIK - ATOM 1:0, 4:8 Efektowny atak Madelaynne Montano.

18:51

CHEMIK - ATOM 1:0, 5:10 Skutecznie Katarzyna Zaroślińska na prawym skrzydle.

18:52

CHEMIK - ATOM 1:0, 5:12 Katarzyna Zaroślińska znów punktuje i o czas prosi Jakub Głuszak.

18:55

CHEMIK - ATOM 1:0, 7:14 Sopocianki utrzymują wyraźną przewagę w środkowej części seta.

18:58

CHEMIK - ATOM 1:0, 10:15 Autowy atak Klaudii Kaczorowskiej. Lorenzo Micelli bierze czas.

18:59

CHEMIK - ATOM 1:0, 11:16 Przestrzelona zagrywka Anny Werblińskiej i pięć punktów różnicy na drugiej przerwie.

19:02

CHEMIK - ATOM 1:0, 13:17 Skutecznie Katarzyna Zaroślińska.

19:03

CHEMIK - ATOM 1:0, 14:17 Stefana Veljković ze środka.

19:03

CHEMIK - ATOM 1:0, 16:17 Policzanki o krok od odrobienia strat.

19:05

CHEMIK - ATOM 1:0, 17:17 Magdalena Damaske atakuje w taśmę. Wyrównanie i czas dla Lorenzo Micelliego.

19:05

CHEMIK - ATOM 1:0, 17:18 Katarzyna Zaroślińska skutecznie.

19:07

CHEMIK - ATOM 1:0, 19:20 Zuzanna Efimienko przestrzeliła zagrywkę.

19:08

CHEMIK - ATOM 1:0, 20:20 Katarzyna Zaroślińska myli się w ataku.

19:09

CHEMIK - ATOM 1:0, 21:21 Anna Werblińska obija blok rywalek.

19:10

CHEMIK - ATOM 1:0, 22:21 Anna Werblińska znów skutecznie.

19:10

CHEMIK - ATOM 1:0, 22:23 Katarzyna Zaroślińska obiła blok rywalek.

19:12

CHEMIK - ATOM 1:0, 22:24 Piłka setowa dla Atomu.

19:13

CHEMIK - ATOM 1:0, 24:24 Policzanki wygrały akcję na siatce i gramy na przewagi!

19:13

CHEMIK - ATOM 1:0, 25:24 Skuteczny blok gospodyń.

19:14

CHEMIK - ATOM 2:0 (25:22, 26:24) Klaudia Kaczorowska atakuje w aut. Koniec seta!

19:20

CHEMIK - ATOM 2:0, 2:2 Skutecznie Brittnee Cooper.

19:22

CHEMIK - ATOM 2:0, 5:4 Skuteczny blok sopocianek.

19:23

CHEMIK - ATOM 2:0, 6:5 Zuzanna Efimienko ze środka.

19:26

CHEMIK - ATOM 2:0, 8:5 Trzy punkty przewagi gospodyń na pierwszej przerwie.

19:26

CHEMIK - ATOM 2:0, 9:5 Lorenzo Micelli prosi o czas.

19:27

CHEMIK - ATOM 2:0, 9:6 Madelaynne Montano zablokowana.

19:28

CHEMIK - ATOM 2:0, 10:7 Kiwka Danicy Radenković.

19:30

CHEMIK - ATOM 2:0, 12:7 Kapitalną akcję obu ekip kończy Anna Werblińska.

19:33

CHEMIK - ATOM 2:0, 14:8 Skuteczny blok policzanek.

19:34

CHEMIK - ATOM 2:0, 14:8 Lorenzo Micelli prosi o przerwę.

19:37

CHEMIK - ATOM 2:0, 16:10 Katarzyna Gajgał-Anioł daje ekipie Chemika sześć oczek zaliczki na drugiej przerwie.