Pogrom w Bełchatowie! Asy Skry rozbiły Lotos

W drugim spotkaniu o brązowy medal PlusLigi siatkarze PGE Skry Bełchatów pewnie wygrali z Lotosem Treflem Gdańsk 3:0. W pierwszym spotkaniu bełchatowianie również uporali się z rywalami w trzech setach i do wywalczenia miejsca na najniższym stopniu podium brakuje im już tylko jednego zwycięstwa.

Rywalizacja o brązowe medale siatkarskiej ekstraklasy toczyć się będzie do trzech wygranych. Oprócz miejsca na podium, stawką jest również możliwość reprezentowania PlusLigi w rozgrywkach Ligi Mistrzów. W czwartek, w pierwszej konfrontacji obu ekip, górą była PGE Skra Bełchatów, która pokonała Lotos Trefl Gdańsk 3:0 (26:24, 25:15, 25:21). W drugim spotkaniu podopieczni Philippe Blaina również bez większych kłopotów uporali się z rywalami.

Pierwsze dwa sety był praktycznie kontynuacją wczorajszego spotkania. Siatkarze Skry szybko narzucili rywalom swoje warunki gry, punktowali zagrywką (Mariusz Wlazły) i już na pierwszej przerwie premierowej odsłony mieli cztery oczka zaliczki. W środkowej części seta obraz gry nie uległ zmianie. Jedynym jasnym punktem w ekipie Lotosu w tej partii był Murphy Troy (zdobył 6 z 8. punktów wywalczonych przez gdańszczan, reszta była zasługą błędów własnych rywali). Andrea Anastasi rotował składem, ale nie przyniosło to większych zmian. Skra pewnie wygrała tę partię 25:13.

W drugim secie obraz gry nie uległ zmianie, na parkiecie istniała tylko jedna drużyna, z gry wyłączył się nawet skuteczny na początku meczu Murphy Troy, a bełchatowianie bez litości punktowali rywali, którzy zupełnie nie radzili sobie z przyjęciem serwisów gospodarzy (13 punktów w całym meczu bełchatowianie zdobyli bezpośrednio z zagrywki). Wynik 25:10 mówi praktycznie wszystko o przebiegu tej odsłony. W trzeciej partii udało się wreszcie gdańszczanom nawiązać walkę, co po części było możliwe dzięki rozluźnieniu w szeregach Skry. Na przestrzeni całego seta bełchatowianie utrzymywali kilkupunktową przewagę. Przy stanie 20:17 Philippe Blain po raz pierwszy w tym spotkaniu poprosił o czas, a w kolejnych akcjach jego podopieczni spokojnie dokończyli robotę.

Lotos został rozbity w Bełchatowie, poległ dwa razy 0:3. Siatkarzom Skry do wywalczenia brązowych medali brakuje jeszcze jednej wygranej. Następne spotkanie zostanie rozegrane w Ergo Arenie we wtorek - 26 kwietnia (18.00, transmisja Polsat Sport), kolejne (ewentualnie!) w środę. MVP: Mariusz Wlazły.