facebook twitter youtube instagram RSS

Orlen Liga: Chemik Police mistrzem Polski!

W trzecim spotkaniu finału Orlen Ligi siatkarki PGE Atomu Trefla Sopot przegrały we własnej hali z Chemikiem Police 0:3. Policzanki zwyciężyły w trzecim starciu tej rywalizacji i zapewniły sobie trzecie z rzędu mistrzostwo Polski.

Obrończynie tytułu pewnie wygrały dwa pierwsze, rozegrane w szczecińskiej Azoty Arenie, mecze - 3:1 (25:21, 25:13, 26:28, 25:9) oraz 3:0 (25:22, 26:24, 25:17).

"Stać nas na zwycięstwo w czwartkowym spotkaniu. Mamy na swoim koncie dwa bardzo ważne zwycięstwa w Azoty Arenie. Rywalizujemy jednak do trzech wygranych. Nikt nam tego ostatniego zwycięstwa nie da za darmo, dlatego wpadanie w przedwczesny huraoptymizm może być zgubne. Staram się wszystkim powtarzać, że na radość będzie jeszcze sporo czasu. Teraz trzeba postawić na koncentrację" -  mówił przed trzecim starciem opiekun ekipy z Polic Jakub Głuszak.

Sopocianki nie zamierzały składać broni. Ostatnie starcie z Chemikiem wygrały jednak niemal dokładnie przed rokiem - w pierwszym meczu zeszłorocznego finału ekstraklasy. Później było dziewięć porażek z rzędu - 1:3, 0:3, 2:3 (finał ligi), 0:3 (Superpuchar Polski), 1:3, 2:3 (faza zasadnicza ligi), 1:3 (finał Pucharu Polski) oraz 1:3, 0:3 (w tegorocznym finale Orlen Ligi). Kibice Atomówek zadawały więc sobie pytanie, czy w dziesiątej próbie sopocianki zdołają przełamać fatalną passę? Zdecydowanymi faworytkami tej konfrontacji były siatkarki Chemika.

Pierwszy set trzeciego finałowego starcia miał, mimo początkowej przewagi gospodyń (3:0), bardzo wyrównany przebieg. Obie ekipy walczyły punkt za punkt, a na obu przerwach technicznych minimalną przewagę miały zawodniczki z Polic (7:8, 15:16). Po drugiej przerwie siatkarki Chemika odskoczyły rywalkom (18:22). Atomówki zerwały się jeszcze do walki, po skutecznym ataku Katarzyny Zaroślińskiej odrobiły straty (23:23). Decydujące akcje wygrały jednak przyjezdne, as serwisowy  Katarzyny Gajgał-Anioł zakończył premierową odsłonę.

Druga odsłona rozpoczęła się od mocnego uderzenia gospodyń (0:3, 3:8). W środkowej części seta gospodynie były blisko odrobienia strat (12:13),  ale seria skutecznych akcji w wykonaniu Heleny Havelkovej znów pozwoliła przyjezdnym odskoczyć (13:18). Końcówka tej partii przebiegła bez większych emocji, gospodynie zdecydowanie uległy 18:25.

W trzecim secie gospodynie znów zanotowały udany początek (3:0, 8:6). Policzanki odrobiły straty w środkowej części seta, a po asie serwisowym Stefany Veljković wyszły na prowadzenie (11:12). Podopieczne Jakuba Głuszaka znów odskoczyły na kilka oczek (13:16, 16:22), mimo to Atomówki nawiązały jeszcze walkę: Magdalena Damaske popisała się asem serwisowym (20:22), a po błędzie Madelaynne Montano różnica wynosiła już tylko jeden punkt (22:23). W kolejnej akcji Kolumbijka wywalczyła piłkę setową, a spotkanie zakończył przestrzelony serwis Danicy Radenković. MVP: Joanna Wołosz.

Policzanki wygrały w całej serii 3-0 (3:1, 3:0, 3:0) i zdobyły trzecie z rzędu i piąte w historii mistrzostwo Polski.

PGE Atom Trefl Sopot - Chemik Police 0:3 (23:25, 18:25, 23:25)

PGE Atom Trefl: Maret Balkestein-Grothues, Brittnee Cooper, Zuzanna Efimienko, Klaudia Kaczorowska, Danica Radenkovic, Katarzyna Zaroślińska - Agata Durajczyk (libero) - Magdalena Damaske, Ivana Djerisilo, Anna Kaczmar, Klaudia Kulig, Justyna Łukasik, Anna Miros, Maja Tokarska

Chemik: Katarzyna Gajgał-Anioł, Helena Havelkova, Magelaynne Montano, Stefana Veljkovic, Anna Werblińska, Joanna Wołosz - Mariola Zenik (libero) - Aleksandra Jagieło, Paulina Maj-Erwardt, Isabel Pena.

17:28

17:37

Zaczynamy rozgrzewkę @helenahavelkova16 #chemikpolice #finał

A photo posted by Chemik Police (@chemik_police) on Apr 28, 2016 at 7:50am PDT

17:58

Spotkanie sędziują: Jacek Sęk i Marcin Włodarczyk.

18:01

Mecz w Polsacie Sport komentują Marek Magiera i Maciej Jarosz:

18:09

ATOM - CHEMIK 0:0, 3:0 Rozpoczynamy trzeci mecz finałowy! Pierwsze piłki dla gospodyń.

18:09

18:10

18:11

ATOM - CHEMIK 0:0, 4:3 Katarzyna Gajgał-Anioł minęła blok policzanek.

18:12

ATOM - CHEMIK 0:0, 4:4 Chemik odrabia straty.

18:14

ATOM - CHEMIK 0:0, 5:6 Helena Havelkova i policzanki po raz pierwszy na prowadzeniu.

18:16

ATOM - CHEMIK 0:0, 7:8 Punkt zaliczki policzanek na pierwszej przerwie po skutecznym ataku Madelaynne Montano.

18:18

ATOM - CHEMIK 0:0, 9:9 Maret Balkestein-Grothues skutecznie i znów mamy remis.

18:19

ATOM - CHEMIK 0:0, 10:11 Stefana Veljković ze środka.

18:20

ATOM - CHEMIK 0:0, 12:12 Madelaynne Montano przestrzeliła atak.

18:22

ATOM - CHEMIK 0:0, 13:13 Katarzyna Zaroślińska zablokowana po długiej wymianie.

18:23

ATOM - CHEMIK 0:0, 15:14 Katarzyna Zaroślińska skutecznie z prawego skrzydła.

18:24

ATOM - CHEMIK 0:0, 15:15 Punktuje Madelaynne Montano.

18:24

ATOM - CHEMIK 0:0, 15:16 Punkt zaliczki przyjezdnych na drugiej przerwie.

18:26

ATOM - CHEMIK 0:0, 15:17 Katarzyna Zaroślińska myli się w ataku.

18:27

ATOM - CHEMIK 0:0, 15:18 Już trzy oczka zaliczki Chemika. Lorenzo Micelli bierze czas.

18:29

ATOM - CHEMIK 0:0, 17:19 Skutecznie Katarzyna Zaroślińska.

18:30

ATOM - CHEMIK 0:0, 17:21 Klaudia Kaczorowska atakuje w aut.

18:32

ATOM - CHEMIK 0:0, 18:22 Skuteczny blok policzanek.

18:32

ATOM - CHEMIK 0:0, 19:22 Skutecznie Katarzyna Zaroślińska.

18:33

ATOM - CHEMIK 0:0, 20:22 Atomówki jeszcze walczą!

18:33

ATOM - CHEMIK 0:0, 20:23 Skutecznie Katarzyna Gajgał-Anioł.

18:35

ATOM - CHEMIK 0:0, 22:23 Helena Havelkova atakuje w antenkę. Już tylko punkt straty gospodyń! Czas dla opiekuna Chemika.

18:36

ATOM - CHEMIK 0:0, 23:23 Kapitalna wymiana! Kończy ją skuteczny atak Katarzyny Zaroślińskiej.

18:37

ATOM - CHEMIK 0:0, 23:24 Piłka setowa dla Chemika.

18:38

ATOM - CHEMIK 0:1 (23:25) Pierwszy set jednak dla Chemika! Katarzyna Gajgał-Anioł kończy partię punktową zagrywką.

18:42

18:43

ATOM - CHEMIK 0:1, 0:3 Pierwsze akcje drugiej partii dla ekipy z Polic. Czas dla trenera drużyny z Sopotu.

18:47

ATOM - CHEMIK 0:1, 2:4 Anna Werblińska obija blok rywalek, ale weryfiakcja pokazała, że piłka po bloku wylądowała w boisku.

18:47

ATOM - CHEMIK 0:1, 2:6 Skuteczny blok policzanek.

18:50

ATOM - CHEMIK 0:1, 3:8 Katarzyna Gajgał-Anioł - as serwisowy. Wyraźna przewaga przyjezdnych na pierwszej przerwie technicznej.

18:51

ATOM - CHEMIK 0:1, 5:9 Zuzanna Efimienko przestrzeliła zagrywkę.

18:53

ATOM - CHEMIK 0:1, 6:10 Stefana Veljković ze środka.

18:54

ATOM - CHEMIK 0:1, 7:11 Punktuje Madelaynne Montano. Chemik utrzymuje dystans.

18:55

ATOM - CHEMIK 0:1, 8:12 Madelaynne Montano znów skutecznie.

18:55

ATOM - CHEMIK 0:1, 10:12 Atak policzanek w antenkę.

18:57

ATOM - CHEMIK 0:1, 11:13 Atak Katarzyny Zaroślińskiej po skosie trafia w boisko.

18:57

ATOM - CHEMIK 0:1, 12:13 Już tylko punkt straty gospodyń.

18:58

ATOM - CHEMIK 0:1, 13:15 Skutecznie Katarzyna Zaroślińska.

18:59

ATOM - CHEMIK 0:1, 13:16 Helena Havelkova mocnym atakiem po skosie ustala wynik na drugiej przerwie.

19:01

ATOM - CHEMIK 0:1, 13:17 Helena Havelkova znów skutecznie.

19:02

ATOM - CHEMIK 0:1, 13:18 Helena Havelkova kiwką kończy kolejną akcję. Lorenzo Micelli prosi o czas.

19:03

ATOM - CHEMIK 0:1, 13:19 Stefana Veljković z przechodzącej piłki.

19:03

ATOM - CHEMIK 0:1, 13:20 Seria polic trwa! Stefana Veljković znów skutecznie.

19:05

ATOM - CHEMIK 0:1, 14:21 Stefana Veljković ze środka.

19:06

ATOM - CHEMIK 0:1, 15:22 Dotknięcie siatki po stronie Atomu.

19:07

ATOM - CHEMIK 0:1, 16:23 Katarzyna Gajgał-Anioł kiwa blok rywalek.

19:08

ATOM - CHEMIK 0:1, 16:24 Zablokowana Zuzanna Efimienko.

19:10

ATOM - CHEMIK 0:2 (23:25, 18:25) Anna Miros serwuje w siatkę. Koniec seta zdecydowanie wygranego przez drużynę z Polic.

19:15

19:16

ATOM - CHEMIK 0:2, 3:0 Początek seta pod dyktando gospodyń. Jakub Głuszak bierze czas.

19:17

ATOM - CHEMIK 0:2, 3:3 Policzanki szybko odrobiły straty.

19:20

ATOM - CHEMIK 0:2, 7:5 Punktuje Magdalena Damaske.

19:21

ATOM - CHEMIK 0:2, 8:6 Dwa oczka różnicy na pierwszej przerwie.

19:24

ATOM - CHEMIK 0:2, 9:7 Agata Durajczyk wpadła w siatkę.

19:25

ATOM - CHEMIK 0:2, 10:8 Maja Tokarska skutecznie.

19:26

ATOM - CHEMIK 0:2, 10:9 Madelaynne Montano obija blok rywalek.

19:27

ATOM - CHEMIK 0:2, 11:12 Stefana Veljković - as serwisowy.

19:28

ATOM - CHEMIK 0:2, 11:13 Maret Balkestein-Grothues atakuje w aut... Lorenzo Micelli bierze czas.

19:30

ATOM - CHEMIK 0:2, 13:13 Madelaynne Montano atakuje w aut.

19:30

ATOM - CHEMIK 0:2, 13:14 Anna Werblińska obija blok rywalek.

19:31

ATOM - CHEMIK 0:2, 13:16 Helena Havelkova daje policzankom trzy oczka zaliczki na drugiej przerwie.

19:33

ATOM - CHEMIK 0:2, 14:18 Cztery odbicia po stronie sopocianek.

19:34

ATOM - CHEMIK 0:2, 14:18 Czas dla szkoleniowca Atomu.

19:39

ATOM - CHEMIK 0:2, 16:20 Katarzyna Zaroślińska atakuje po skosie.

19:40

ATOM - CHEMIK 0:2, 16:21 Katarzyna Zaroślińska przestrzeliła zagrywkę.

19:41

ATOM - CHEMIK 0:2, 16:22 Helena Havelkova skutecznie. Trzy punkty dzielą ekipę Chemika od tytułu...

19:42

ATOM - CHEMIK 0:2, 19:22 Jakub Głuszak bierze czas.

19:43

ATOM - CHEMIK 0:2, 20:22 Magdalena Damaske - as serwisowy.

19:44

ATOM - CHEMIK 0:2, 21:23 Aleksandra Jagieło serwuje w siatkę.

19:45

ATOM - CHEMIK 0:2, 22:23 Madelaynne Montano wpadła w siatkę.

19:45

ATOM - CHEMIK 0:2, 22:24 Madelaynne Montano szczęśliwie kończy akcję. Piłka meczowa dla Chemika.

19:46

ATOM - CHEMIK 0:3 (23:25, 18:25, 23:25) Przestrzelony serwis sopocianek kończy mecz! CHEMIK POLICE MISTRZEM POLSKI!