Ajax Amsterdam zdemolował Twente Enschede. Milik bez gola (WIDEO)

Ajax Amsterdam pokonał Twente Enschede 3:0 i zrobił kolejny krok w kierunku mistrzostwa Holandii. W drużynie Franka de Boera cały mecz rozegrał Arkadiusz Milik, jednak tym razem nie poprawił swojego dorobku bramkowego.

Wynik otworzył Vaclav Cerny, pokonując bramkarza w 37. minucie. Później mecz się wyrównał, obie drużyny miały swoje sytuacje i nic nie wskazywało, że skończy się takim pogromem gości. Końcówka to był jednak koncert gry podopiecznych De Boera, w szczególności Amina Younesa. Niemiec strzelił gola na 4:0, zapisując wcześniej na swoim koncie asysty przy trafieniach Mike'a van der Hoorna i Viktora Fischera.

Milik był widoczny przede wszystkim w pierwszej połowie. Reprezentant Polski próbował kilka razy zaskoczyć bramkarza, jednak bez większego efektu. To oznacza, że raczej nie zostanie królem strzelców Eredivisie. Tym bardziej, że Vincent Janssen (AZ Alkmaar) i Luuk de Jong (PSV Eindhoven) strzelili po golu, dzięki czemu mają teraz odpowiednio 26 i 24 bramki.

W innym meczu PSV Eindhoven rozbiło Cambuur Leeuwarden 6:2, dzięki czemu nadal ma tyle samo punktów, co Ajax Amsterdam.

Ajax Amsterdam - Twente Enschede 4:0 (1:0)

Bramki: Cerny 37, Van der Hoorn 80, Fischer 82, Younes 86

PSV Eindhoven - Cambuur Leeuwarden 6:2 (3:2)

Bramki: Van Ginkel 15, 90+2, De Jong 27, Pereiro 38, Maher 63, Willems 70 – MacIntosh 18, Byrne 43