Finał Pucharu Polski: Lech - Legia 0:1. Skrót meczu

Legia Warszawa po zaciętym spotkaniu wzorem zeszłego roku pokonała Lecha Poznań 1:0 w finale Pucharu Polski 2016 rozgrywanego na Stadionie Narodowym. Jedyną bramkę w 70. minucie zdobył Aleksandar Prijovic, który w akrobatycznym stylu pokonał Jasmina Buricia. Zapraszamy na skrót meczu.

Spotkanie na Stadionie Narodowym rozpoczęło się od... czarnego dymu. Kibice przygotowali efektowne oprawy, jednak problem rac doskwierał widowisku przez całe 90 minut. Spotkanie lepiej rozpoczął Lech, który na prowadzenie po strzale Szymona Pawłowskiego mógł wyjść już w czwartej minucie - jego strzał wewnętrzną cześcią stopy obił jednak słupek bramki Arkadiusza Malarza. Kolejorz miał inicjatywę, jednak w pierwszej połowie strzałów na bramkę było jak na lekarstwo.

Po przerwie Legia nieco się otrząsnęła i zdobyła jedyną tego popołudnia bramkę: dośrodkowanie z lewego skrzydła Brazylijczyka Guilherme napędził kontakt z jednym z obrońców, a piłka w niekontrolowany sposób trafiła wprost do znajdującego się na piątym metrze od bramki Aleksandara Prijovicia. Szwajcar, tak często porównywany do Zlatana Ibrahimovicia wreszcie nawiązał do jednego z najlepszych zawodników świata akrobatycznym strzałem i nie dał szans golkiperowi Kolejorza.

Lech do końca spotkania próbował odpowiedzieć zespołowi z Warszawy, jednak podopiecznym Jana Urbana zabrakło argumentów. Spotkanie zostało przedłużone aż o 12 minut ze względu na race rzucane przez kibiców z trybun, jednak ponad 100 minut pojedynku przyniosło zaledwie jedno trafienie, które rozstrzygnęło o obronie tytułu przez zespół z Łazienkowskiej.

LECH POZNAŃ - LEGIA WARSZAWA 0:1 (0:0)

Aleksandar Prijović 70'

Lech: Jasmin Burić; Tomasz Kędziora, Paulus Arajuuri, Marcin Kamiński, Tamas Kadar; Łukasz Trałka (79. Maciej Gajos), Abdul Aziz Tetteh; Gergo Lovrencsics (90+1. Karol Jóźwiak), Karol Linetty, Szymon Pawłowski; Dawid Kownacki (87. Darko Jevtić)

Legia: Arkadiusz Malarz; Artur Jędrzejczyk, Igor Lewczuk, Michał Pazdan, Adam Hlousek; Ondrej Duda (67. Guilkherme), Ariel Borysiuk, Tomasz Jodłowiec, Michał Kucharczyk (90. Michał Kucharczyk); Aleksandar Prijović, Nemanja Nikolić (83. Michaił Aleksandrow)

Żółte kartki: Szymon Pawłowski, Łukasz Trałka - Aleksandar Prijović, Michał Pazdan

Sędziował: Szymon Marciniak

Widzów: 48563