Walka Materla - Grove 2 miała być jednym z głównych wydarzeń gali KSW 35, która 27 maja odbędzie się trójmiejskiej Ergo Arenie. Ostatecznie  nie dojdzie do długo wyczekiwanego rewanżu za walkę podczas KSW 23, a miejsce „Da Spydera” zajął w rozpisce Antoni Chmielewski. Włodarze KSW w rozmowie z Polsat Sport przekazali informację o rezygnacji Grove z walki, a organizacja natychmiastowo zerwała umowę z Amerykaninem.

 

34-letni zawodnik niedawno powrócił do KSW po czterech latach przerwy i czternastu odbytych pojedynkach. Podczas ostatniego wydarzenia w Warszawie niespodziewanie znokautował już w pierwszej rundzie faworyzowanego Bułgara Svetlozara Savova i zapisał w swoim rekordzie cenne zwycięstwo. Walka z Michałem Materlą i ewentualne zwycięstwo pozwoli Chmielewskiemu powrócić na poważnie do walki o mistrzostwo KSW w kategorii średniej.

 

Materla do klatki KSW powróci po porażce z Mamedem Khalidovem na KSW 33 i utracie pasa mistrzowskiego. Szczecinianin po porażce spędził kilka tygodni w Tajlandii, a ostatnio przez sześć tygodni przygotowywał się w amerykańskim American Kickboxing Academy, gdzie trenował z najlepszymi zawodnikami MMA na świecie w tym m.in. Lukem Rockholdem oraz Danielem Cormierem.