Zagłębie przegrało w piątek na wyjeździe z Bytovią Bytów 0:3 i zajmuje 9 miejsce w tabeli. Prezes klubu Marcin Jaroszewski nie chciał komentować sobotniej decyzji. Stwierdził, że wynikała zarówno z analizy gry i wyników zespołu wiosną, jak i planów na rundę jesienną.

 

Zagłębie jest beniaminkiem ligi, ale długo zachowywało szanse na awans. Teraz celem - jak określono w klubowym komunikacie - jest utrzymanie.

 

Sosnowiczanie dopiero w półfinale odpadli z rywalizacji o Puchar Polski z Lechem Poznań. Na wyjeździe przegrali 0:1, u siebie zremisowali 1:1. Wcześniej wyeliminowali m.in. Górnika Zabrze i Cracovię.

 

Artur Derbin w duecie z Robertem Stankiem wprowadził Zagłębie na zaplecze ekstraklasy w poprzednim sezonie. Po awansie przez miesiąc szkoleniowcem został Romuald Szukiełowicz, który zrezygnował przed startem rozgrywek i sytuacja wróciła do punktu wyjścia.

 

Derbin był już wiosną odsunięty od prowadzenia drużyny w meczu z Miedzią Legnica. Zagłębie przegrało 0:1, trener wrócił do obowiązków. Po porażce z Bytovią zapadła decyzja o definitywnym zakończeniu współpracy.