Jak poinformował rzecznik olsztyńskiego klubu Aleksander Chodźko, umowa z trenerem Jabłońskim została rozwiązana we wtorek za porozumieniem stron. W ostatnich dwóch kolejkach 1. ligi zespół poprowadzi dotychczasowy drugi trener Adam Łopatko.

 

Jednocześnie klubowe władze deklarują, że nie żegnają się z Jabłońskim "na zawsze" i chcą wykorzystać jego doświadczenie "w budowaniu nowego Stomilu". "Być może wróci do klubu jeszcze w innej roli, ale kiedy i w jakiej, na tę chwilę nie mogę powiedzieć" - zastrzegł rzecznik.

 

Trener Jabłoński potwierdził, że we wtorek po południu jego umowa została rozwiązana za porozumieniem stron. Przyznał też, że otrzymał od klubu pewną propozycję, ale nie chciał mówić o szczegółach. - Na razie chciałbym się powstrzymać od wszelkich komentarzy, bo drużyna ma przed sobą bardzo ważny mecz. Wierzę, że sobie poradzą - mówił.

 

Jabłoński był szkoleniowcem Stomilu od lipca 2014 r. Prowadzona przez niego drużyna w rundzie wiosennej nie wygrała żadnego meczu na boisku; odnotowała jedynie zwycięstwo walkowerem z Dolcanem Ząbki. Olsztynianie siedmiokrotnie remisowali, a pięć spotkań przegrali. Po 32 kolejkach zajmują 11. miejsce w tabeli. W najbliższą niedzielę zagrają u siebie z Pogonią Siedlce.

 

65-letni Jabłoński jest byłym piłkarzem - wychowankiem Legii Warszawa. Trenerską przygodę rozpoczął jako szkoleniowiec drużyny juniorów Agrykoli Warszawa. Pracował jako selekcjoner reprezentacji Polski U-16 i U-18. Był asystentem trenera Pawła Janasa w Legii, gdy drużyna wywalczyła awans do ćwierćfinału Ligi Mistrzów. Prowadził zespół Amiki Wronki - m.in. w Pucharze UEFA. Był także trenerem Zagłębia Lubin, Wisły Płock, ŁKS Łódź, Bogdanki Łęczna i Termaliki Bruk-Betu Nieciecza.