1 liga: Pogoń Siedlce z utrzymaniem, MKS Kluczbork w barażach

W meczach ostatniej kolejki poza Arką Gdynia zwycięstwa zapewnili sobie wszyscy gospodarze. Oczy kibiców zwrócone były przede wszystkim na Siedlce, gdzie Pogoń walczyła o uniknięcie baraży. Ciekawe spotkanie odbyło się również w Bełchatowie, gdzie padło aż sześć goli.

Wygrana Pogoni Siedlce dała piłkarzom pewne utrzymanie w 1 lidze, bez konieczności udziału w barażach. Chojniczanka, zajmująca 11. miejsce przed ostatnią kolejką była już pewna utrzymania, jednak piłkarze z Chojnic nie zamierzali ułatwiać zadania rywalom.

Pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowym remisem. W końcówce piłkarze Pogoni bardzo chcieli  zapewnić sobie korzystny wynik jeszcze przed zejściem do szatni, ale mimo licznych strzałów, żaden nie był na tyle celny, by realnie zagrozić Chojniczance.

W drugiej połowie przeważała drużyna gospodarzy, ale liczne straty nie pozwalały na skuteczne wykończenie wyprowadzanych akcji. Jednak w 63. minucie zamieszanie w polu karnym wykorzystał obrońca Pogoni, Rafał Zembrowski, zaliczając tym samym swoje debiutanckie trafienie w 1 lidze. Zawodnicy Pogoni stwarzali sobie znacznie więcej szans niż rywale, jednak mimo licznych prób nie podwyższyli już wyniku.

Kluczbork niepewny utrzymania

Wygrana Pogoni sprawia, że w barażach z Wisłą Puławy zmierzy się  MKS Kluczbork. Rywalem MKS-u w ostatniej kolejce miał być Dolcan Ząbki, ale jako że klub wycofał się z rozgrywek po rundzie jesiennej Kluczborkowi automatycznie przypisano trzy punkty. Zawodnikom z MKS-u w ostatniej kolejce pozostało już tylko oglądać relację ze spotkania Pogoni z Chojniczanką i trzymać kciuki, by zawodnicy z Siedlec nie wygrali swojego meczu.

Bez "7" z przodu

W Gdyni po meczu ostatniej kolejki zaplanowano fetę, by wspólnie z kibicami swiętować wywalczony 8 kolejek temu awans. Mimo, że grę w Ekstraklasie zawodnicy Arki mają już zapewnioną trener Grzegorz Niciński postawił przed swoimi zawodnikami jeszcze jeden cel - "7" z przodu w tabeli punktowej. To zadanie zawodnikom Arki utrudnili jednak piłkarze z Głogowa, którzy walcząc o podium z Gdyni wywieźli remis. Wynik 1:1 oraz rezultaty pozostałych spotkań uplasowały ich jednak ostatecznie na szóstym miejscu tabeli. Natomiast Gdynianie kończą sezon z 69 punktami.

Pięć goli na osłodę

Piłkarze z Bełchatowa, mimo iż pewni spadku z 1 ligi, w ostatniej kolejce ze swoimi kibicami pożegnali się efektownym zwycięstwem 5:1. Zespoły GKS-u i Bytovii dzieliło przed spotkaniem 13 punktów, jednk dzisiejszy wynik i gra zupełnie tego nie odzwierciedlały. Ostatnie osiem spotkań GKS-u to siedem porażek i jeden remis, więc uzyskany rezultat choć trochę osłodził kibicom z Bełchatowa ten gorzki sezon.

Wyniki 34. kolejki 1 ligi:

Pogoń Siedlce - Chojniczanka Chojnice 1:0 (64' R.Zembrowski)

MKS Kluczbork - Dolcan Ząbki 3:0 (wo)

Arka Gdynia - Chrobry Głogów 1:1 (85' R.Yussuff - 1' Ł.Szczepaniak )

Wigry Suwałki - Olimpia Grudziąc 2:1 (21'k,36' D.Kędzior - 58'k A.Banasiak)

Sandecja Nowy Sącz - Rozwój Katowice 1:0 (36' D.Janczyk)

GKS Bełchatów - MKS Bytovia 5:1 (2' A.Majewski, 42',64' A.Ploj, 51',77' D.Flaszka - 71' A.Formela)

Miedź Legnica - Stomil Olsztyn 1:0 (73' P.Forsell)

Zagłębie Sosnowiec - Zawisza Bydgoszcz 2:1 (6' Sołowiej, 20' S.Dudek - 65'k S.Lewicki)

GKS Katowice - Wisła Płock 2:1 (7' T.Zahorski, 90' O.Stanik - 43' M.Lebedyński)

Skrót meczu Pogoń Siedlce - Chojniczanka Chojnice i wywiady z zawodnikami w załączonych materiałach wideo!