Wimbledon: Raonic... minął się z piłką. Magiczna rotacja Federera? (WIDEO)

Rozstawiony z numerem szóstym Milos Raonic poczuł się bardzo pewnie po wygraniu pierwszego seta z Rogerem Federerem (3.). Na początku drugiej partii przy serwisie Szwajcara minął się z pozoru łatwą piłką.

W pierwszym secie Kanadyjczyk pochodzenia czarnogórskiego dość łatwo pokonał utytułowanego Szwajcara 6:3. Podczas trzeciego gema w drugiej partii Raonic minął się z serwisem Federera. Błąd ten zapewnił Szwajcarowi prowadzenie w secie 2:1, który ostatecznie zakończył się zwycięstwem siedmiokrotnego triumfatora Wimbledonu 7:6 (7-3).

Chwilę przed tą akcją Federer dokonał wielkiego wyczynu. Niespełna 35-letni tenisista zaliczył swojego asa serwisowego numer 1200 na Wimbledonie. Lepszy od niego jest tylko Goran Ivanisević (1397).