Rio 2016: Pięciokrotna medalistka olimpijska poniesie flagę Australii

Pięciokrotna medalistka olimpijska, dwukrotna mistrzyni z Aten i Londynu kolarka torowa Anna Meares będzie chorążym licznej, 410-osobowej reprezentacji Australii na igrzyska w Rio de Janeiro. W składzie jest dziewięć drużyn.

Gry zespołowe będą reprezentować po dwie drużyny koszykówki, hokeja na trawie, piłki wodnej, rugby oraz kobiecy zespół piłki nożnej.

Najliczniejsze są ekipy lekkoatletyczna - 61 osób i pływacka 39.

Między najmłodszą, a najstarszą olimpijką różnica wieku wynosie aż 45 lat. Najstarszą jest startująca w rywalizacji jeździeckiej Mary Hanna (61 lat), a najmłodszą reprezentantka drużyny piłkarskiej Ellie Carpenter (16 lat).

Celem stawianym przez krajowy komitet olimpijski jest uplasowanie się w pierwszej piątce klasyfikacji medalowej i zdobycie co najmniej 13 miejsc na najwyższym stopniu podium. Cztery lata temu Australia wywalczyła zaledwie siedem złotych krążków - najmniej od IO w Barcelonie w 1992 r. - i w sumie z 35 medalami uplasowała się na dość odległym 10. miejscu.