Emocjonujący spektakl w Mielcu! Ekipa z Ekstraklasy żegna się z Pucharem Polski

Do niezwykle emocjonującego starcia doszło w I rundzie Pucharu Polski. Beniaminek pierwszej ligi - Stal Mielec pokonał beniaminka ekstraklasy - Wisłę Płock 4:3. Mielczanie awansowali do 1/16 finału.

Pierwsze minuty meczu nie zapowiadały niespodzianki. Płocczanie po kwadransie mieli już dwie bramki przewagi, po trafieniach Emila Drozdowicza i Damiana Piotrowskiego. Gospodarze nie poddali się jednak i już po kilkunastu minutach doprowadzili do wyrównania.

W drugiej połowie gola na 3:2 dla Stali strzelił Sebastian Łętocha i tym razem to goście musieli gonić wynik. Siergiej Kriwiec znalazł drogę do bramki mielczan po rzucie wolnym w 83. minucie, ale gospodarzy stać było jeszcze na wyprowadzenie decydującego ciosu. Strzelcem zwycięskiej bramki w doliczonym czasie gry był Szymon Sobczak.

Przeciwnikiem Stali Mielec w 1/16 finału Pucharu Polski będzie Chojniczanka Chojnice. Drużyna z Mielca w minionym sezonie wygrała II ligę i w rozpoczynających się rozgrywkach będzie występowała na zapleczu ekstraklasy.

I runda Pucharu Polski:

Stal Mielec - Wisła Płock 4:3 (2:2)

Bramki: 0:1 Emil Drozdowicz (6) 0:2 Damian Piotrowski (11) 1:2 Szymon Sobczak (17) 2:2 Krystian Getinger (27-karny) 3:2 Sebastian Łętocha (54) 3:3 Siergiej Kriwiec (81) 4:3 Szymon Sobczak (90).