Liga Europy: Zagłębie Lubin pożegnało się z honorem

Zagłębie Lubin bardzo chciało, ale niestety - remis 1:1 z duńskim SonderjyskE przy porażce 1:2 w pierwszym meczu skutkuje odpadnięciem z III rundy kwalifikacyjnej Ligi Europy. "Miedziowi" grali w Danii bardzo dzielnie, bramkę zdobył Lubomir Guldan. No cóż...

Po wyeliminowaniu Partizana Belgrad Zagłębie zostało postawione w roli faworyta dwumeczu z wicemistrzem Danii. Pierwsze spotkanie było jednak bardzo trudne. Podopieczni Piotra Stokowca w 36. minucie przegrywali już 0:2. Jeszcze przed zejściem do szatni Łukaszowi Janoszce udało się zdobyć bramkę kontaktową, ale Miedziowych w tym meczu nie było stać na więcej. Lider Lotto Ekstraklasy szczególnie w drugiej połowie stwarzał sobie wiele sytuacji i przeważał na boisku. To nie wystarczyło do pokonania dobrze dysponowanego Martina Skendera.

Rewanż zapowiadał się jako równie ciężka przeprawą. Zagłębie musieli odrabiać straty, ale zawodnicy pozytywnie podchodzili do tego spotkania. – Jesteśmy optymistycznie nastawieni – zaznaczył Dorde Cotra.

Gra toczyła się głównie w środku boiska. SonderjyskE nie chciało się otworzyć, mając korzystny wynik. Zagłębie bardzo zachowawczo, bez ryzyka, ale w 22. minucie dokładną centrę w pole karne Cotry wykorzystał Lubomir Guldan. Zagłębie grało spokojnie, ale w końcu zaskoczyło.

Niestety, w 65. minucie Marcel Romer dośrodkował z rzutu rożnego. Marc Pedersen urwał się Guldanowi i pokonał Martina Polacka... Wkrótce okazało się, że to koniec marzeń Zagłębia Lubin o Europie w tym sezonie.

SønderjyskE - Zagłębie Lubin 1:1 (0:1)
Bramki: Pedersen 65 - Guldan 22

SønderjyskE: Marin Skender - Marc Pedersen, Pierre Kanstrup, Matthias Maak, Marc Dal Hende - Simon Kroon (76. Troels Kløve), Adama Guira, Marcel Rømer, Nicolai Madsen, Johan Absalonsen - Tommy Bechmann (81. Mikael Uhre)

Zagłębie: Martin Polaček - Aleksandar Todorovski, Ľubomír Guldan, Maciej Dąbrowski, Đorđe Čotra - Krzysztof Janus (67. Łukasz Janoszka), Łukasz Piątek, Jarosław Kubicki, Filip Starzyński, Ján Vlasko (85. Jakub Tosik) - Krzysztof Piątek (72. Michal Papadopulos)

Żółte kartki: Uhre - Guldan, Vlasko

Sędziował: Tamás Bognár (Węgry).