Rio 2016: Kantor i Łosiak w świetnej formie! Polacy pokonali Niemców

Piotr Kantor i Bartosz Łosiak wygrali pierwsze spotkanie grupy B siatkarzy plażowych na igrzyskach olimpijskich w Rio de Janeiro. Reprezentanci Polski pokonali w dwóch setach niemiecki duet Markus Boeckermann&Lars Fluggen.

Igrzyska olimpijskie w Rio de Janeiro były pierwszymi dla pary Piotr Kantor&Bartosz Łosiak. O klasie naszych zawodników wiemy od dawna, lecz ich forma była sporym znakiem zapytania ze względu na kontuzje kciuka tego pierwszego, której to nabawił się w czerwcowych mistrzostwach Europy. W związku z tym Polacy musieli opuścić turniej, lecz teraz przekonywali, że te problemy nie przeszkodzą im w dobrym występie.

Pierwszymi rywalami biało-czerwonych była niemiecka para - Markus Boeckermann&Lars Flueggen, która także debiutowała na igrzyskach. Gdyby nie wcześniej wspomniana kontuzja Kantora, to moglibyśmy być spokojni o wynik. W związku z tym musieliśmy czekać na pierwsze piłki, by na własne oczy przekonać się, że ze zdrowiem i zgraniem Polaków wszystko jest w porządku. Od początku zyskali przewagę, którą stopniowo powiększali, a z każdą kolejną akcją zachwycali kibiców coraz to piękniejszymi zagraniami. To nie były proste punkty zdobywane zwykłą kiwką, ale ataki daleko od siatki czy też liczne uderzenia po wcześniejszych obronach. Pierwsza partia zakończyła się pewnym zwycięstwem 21:11.

Na piasku brylował Kantor, który utrzymywał skuteczność ataku na poziomie 80 procent, co było imponującym rezultatem. Kiedy tylko Niemcy zagrywali w niego - a robili to bardzo często - był bezlitosny. Drugi set był jednak bardziej wyrównany, choć Polacy od stanu 5:5 odskoczyli na trzy oczka. Niemcy jednak się nie poddali, choć musieli bronić kilku piłek meczowych. Mimo to mieli spory problem z koncentracją, gdyż dwa razy po zdobyciu punktu psuli zagrywkę. To wykorzystali Kantor i Łosiak, którzy w końcu dopięli swego, wygrywając drugą partię 23:21.