Ilość pieniędzy wydanych przez zespoły z Ligue 1 w minionym okienku transferowym (196 mln euro) to zaledwie kropla w morzu całego rosnącego w siłę rynku (dla porównania Premier League - 1,38 mld euro, Championship - 256 mln euro). Do Francji trafiło jednak kilku naprawdę interesujących graczy, a pionierem na rynku był oczywiście Paris Saint-Germain.

 

W zestawieniu znalazło się aż czterech nowych zawodników mistrza Francji. Zespół ze stolicy obok Grzegorza Krychowiaka sprowadził także belgijskiego obrońcę Thomasa Meuniera, czy hiszpańskiego skrzydłowego Realu Madryt Jese Rodrigueza. Do bramki z niezwykle udanego wypożyczenia do Villarreal wraca także utalentowany Alphonse Areola, który jest czwartym zawodnikiem PSG wytypowanym przez L'Equipe.

Drugi pod względem trafności swoich transakcji jest zespół z Nicei, który musiał jakoś zastąpić największą gwiazdę zespołu, Hatema Ben Arfę (teraz PSG). Do linii ataku czwartego zespołu ostatnich rozgrywek trafiła więc jeszcze bardziej kontrowersyjnie postać, a mianowicie Mario Balotelli. Klub zasilili także brazylijski stoper Dante oraz dawne gwiazdy ligi, Younes Belhanda i Jeremy Menez.

W zestawieniu jest dwóch naszych reprezentantów: obok Grzegorza Krychowiaka znalazło się także miejsce dla Kamila Glika z AS Monaco, który znakomicie wkompnował się w zespół z Księstwa.