Na gali Polsat Boxing Night 17 września w Ergo Arenie Ewa Piątkowska stoczy pojedynek o mistrzostwo świata WBC w wadze super półśredniej (rywalką będzie Aleksandra Magdziak Lopes). Jeszcze niedawno takie wydarzenie byłoby ciężkie do wyobrażenia, bo boks kobiecy bywał spychany na margines. Teraz się to zmienia.

 

Jeszcze 3 lata temu żaden duży promotor nie był zainteresowany tym, żeby pokazać kobiecą walkę na swojej gali. Teraz każdy promotor ma jakąś zawodniczkę i kobiety są pokazywane na największych galach. Jeszcze kibice nie chcą docenić tego, co robimy. MMA jest kochane przez młodych kibiców i oni nie widzą problemu w tym, że biją się kobiety - mówi Ewa Piątkowska.

 

Odwagi koleżankom dodaje Joanna Jędrzejczyk, która doskonale wie, jak to jest być na szczycie i być gwiazdą potężnej federacji. Polka w organizacji UFC ma status gwiazdy i jej walki często reklamują tamtejsze gale.

 

To kwestia czasu, gdy również w boksie kobiety będą miały walki wieczoru i będą promować gale tak, jak robiłam to ja, czy Ronda Rousey. Trzymam kciuki za nasze dziewczyny. Cieszę się, że kibice oglądają nas coraz częściej - twierdzi Jędrzejczyk.

 

Dlaczego warto oglądać bokserskie walki kobiet? Jakie panie mają atuty? Ewa Brodnicka mówi, że mężczyźni-pięściarze mogliby się od pań całkiem sporo nauczyć.

 

Trenerzy opowiadają, że kobiety trenują dwa razy ciężej niż mężczyźni. Mam nadzieję, że panowie się nie obrażą, ale jesteśmy bardziej zawzięte i chcemy udowodnić, że sobie świetnie radzimy - mówi Brodnicka.

 

Gala Polsat Boxing Night odbędzie się 17 września w Ergo Arenie. Transmisja w systemie Pay Per View.