Lech Poznań wrócił na zwycięską ścieżkę. Pokonał Wisłę Płock

Piłkarze Lecha Poznań kazali czekać kibicom kilka tygodni na kolejne zwycięstwo na własnym stadionie. W sobotę dokonali tej sztuki po raz pierwszy od 11 września, pokonując Wisłę Płock 2:0.

"Kolejorz" ma patent na klub z Płocka przy Bułgarskiej. Jeszcze nigdy nie przegrał z nim meczu u siebie. Tak było i tym razem.

Trener poznaniaków Nenad Bjelica przed meczem głośno narzekał na stan murawy. - Nie szukam usprawiedliwień, ale tego faktu nie można pominąć. Oczywiście, warunki są jednakowe i dla nas, i dla przeciwnika. Drużyna, która musi kreować sytuacje, jest jednak w trudniejszej sytuacji niż ta, która się broni. Szukamy wspólnie z klubem rozwiązań, ale do końca roku nic w tej kwestii raczej się nie zmieni - przyznał.

Jak się okazało, nie przeszkodziło to jego podopiecznym w przeprowadzeniu naprawdę ładnej akcji. Kiedy na zegarze wybiła 9. minuta, Radosław Majewski wypatrzył Kownackiego, który chwilę później strzałem w krótki róg pokonał Seweryna Kiełpina. Była to jego pierwsza bramka w tym sezonie.

W drugiej połowie meczu Kownacki miał kolejną świetną okazję, ale nie potrafił trafić czysto w piłkę. Swoje sytuacje mieli także Darko Jevtić, Tomasz Kędziora i Maciej Makuszewski, lecz nie zdołali pokonać Kiełpina. 28-latek albo był na posterunku, albo piłka mijała bramkę o centymetry.

W samej końcówce gospodarze podwyższyli prowadzenie dzięki rezerwowym. W 87. minucie Emil Drozdowicz sfaulował Łukasza Trałkę i sędzia wskazał na jedenasty metr. Goście protestowali, lecz arbiter pozostał niewzruszony. Do piłki podszedł Marcin Robak i pewnym strzałem pokonał Kiełpina, pieczętując zwycięstwo "Kolejorza".

Już w doliczonym czasie gry Drozdowicz wyleciał z boiska. Wiślak sfaulował Macieja Gajosa w środku pola, po czym wdał się w dyskusję z sędzią i zobaczył drugą żółtą kartkę.

Lech Poznań - Wisła Płock 2:0 (1:0)

Bramki: Kownacki 9, Robak 88 (k)

Lech: Matúš Putnocký - Tomasz Kędziora, Jan Bednarek, Paulus Arajuuri, Tamás Kádár - Darko Jevtić (86. Szymon Pawłowski), Abdul Aziz Tetteh (80. Łukasz Trałka), Radosław Majewski, Maciej Gajos, Maciej Makuszewski - Dawid Kownacki (70. Marcin Robak)

Wisła: Seweryn Kiełpin - Patryk Stępiński, Przemysław Szymiński, Tomislav Božić, Kamil Sylwestrzak - Piotr Wlazło (46. Dominik Kun), Dominik Furman, Maksymilian Rogalski (82. Emil Drozdowicz), Dimityr Ilijew (62. Siergiej Kriwiec), Giorgi Merebaszwili - José Kanté

Żółte kartki: Robak - Drozdowicz

Czerwona kartka: Drozdowicz (90+2, za drugą żółtą)