Obaj zawodnicy w środę przeszli we Wrocławiu badania, po których podpisali umowy z zespołem z Dolnego Śląska. Lebiediew wzmocni seniorską część drużyny menedżera Rafała Dobruckiego, a Bober będzie startował jako junior.

 

Łotysz przez ostatnie sześć lat występował w pierwszoligowym Lokomotiwie Daugavpils. Ze średnią biegową 2,3 pkt był najskuteczniejszym zawodnikiem na zapleczu ekstraligi w poprzednim sezonie. Bober ostatnio jeździł również w pierwszej lidze w barwach Orła Łódź i średnio przywoził 1,6 pkt.

 

Prezes zarządu WTS Sparta Krystyna Kloc podkreśliła, że oba transfery to przemyślany ruch. „Wiemy, że mamy mocną drużynę, ale aby się rozwijać, musimy prowadzić długofalową politykę kadrową. Andrzej to bardzo utalentowany zawodnik i starty w najlepszej żużlowej lidze świata będą kolejnym krokiem w jego karierze. Oskar to ważne uzupełnienie drużyny” – dodała.

 

W nowym sezonie Sparta wróci na wyremontowany Stadion Olimpijski i włodarze klubu liczą, że na nowej arenie będą walczyli o najwyższe cele sportowe.