PŚ w kolarstwie torowym: Kaczkowska wygrała wyścig na dochodzenie

19-letnia Justyna Kaczkowska ( UKKS Imielin Team Corratec) zwyciężyła w wyścigu na dochodzenie w zawodach Pucharu Świata w kolarstwie torowym w Glasgow. To drugie zwycięstwo reprezentantów Polski na szkockim torze. W piątek Kamil Kuczyński zwyciężył w sprincie.

Kaczkowska, tegoroczna wicemistrzyni Europy indywidualnie i w drużynie, a wcześniej mistrzyni świata i Europy juniorek, uzyskała w Glasgow najlepszy czas eliminacji w wyścigu na dochodzenie - 3.31,456. Do rekordu Polski Katarzyny Pawłowskiej z wysokogórskiego toru w Aguascalientes zabrakło jej pół sekundy.

W wyścigu finałowym młoda Polka zmierzyła się z drugą w eliminacjach Francuzką Elise Delzenne. Kaczkowska pojechała nieco wolniej niż przed południem (3.33,319), ale zdecydowanie pokonała swą rywalkę (3.39.326).

W eliminacjach keirinu Patryk Rajkowski nie przebrnął pierwszej rundy.

W wieczornej sesji zaplanowano cztery konkurencje finałowe. W wyścigu punktowym pojedzie Alan Banaszek, a pozostałe odbędą się bez udziału reprezentantów Polski.