El. MŚ 2018: Hiszpanie wypunktowali Macedonię

Hiszpania wygrała Granadzie z Macedonią 4:0 (1:0) w meczu grupy G eliminacji piłkarskich mistrzostw świata. W pierwszej połowie zawodnicy z Półwyspu Iberyjskiego mieli ogromne problemy z dobrze zorganizowaną defensywą gości, ale worek z bramkami otworzył się po samobójczym trafieniu Darko Velkoskiego. Hiszpanie są liderami grupy G z takim samym dorobkiem punktowym jak Włosi.

Hiszpanie zaczęli spotkanie bardzo niemrawo, ale z każdą minutą rozkręcali się. Nie tworzyli jednak dogodnych sytuacji podbramkowych, a w strzeleniu pierwszego gola musieli ich wyręczyć goście z Macedonii. Dośrodkowanie z prawej strony boiska trafiło na głowę Darko Velkoskiego, który nie porozumiał się z jednym z kolegów i zaskoczył własnego bramkarza "ładną" główką.

Po przerwie Hiszpanie nie forsowali tempa, które stało się jeszcze wolniejsze po tym jak Vitolo w 63. minucie podwyższył wynik na 2:0. Senny mecz ożywiony został jeszcze w końcówce, gdy w ciągu minuty padły dwie bramki dla gospodarzy. Najpierw w 84. minucie do siatki trafił obrońca Arsenalu Nacho Monreal, a kilkadziesiąt sekund później wynik na 4:0 ustalił Aritz Aduriz.

Hiszpanie tym samym mają 10 punktów po czterech jesiennych kolejkach eliminacji MŚ 2018. Tuż za ich plecami czają się jednak Włosi, którzy legitymują się takim samym dorobkiem punktowym.

Hiszpania - Macedonia 4:0 (1:0).

Bramki: Darko Velkoski (34-samob.), Vitolo (63), Nacho Monreal (84), Aritz Aduriz (85).

Sędzia: Robert Schoergenhofer (Austria).