Gala losowania siatkarskich Mistrzostw Europy zostanie zorganizowana w Teatrze im. Juliusza Słowackiego w Krakowie. W trakcie widowiska przedstawione zostaną wizytówki miast gospodarzy – Szczecina, Gdańska/Sopotu, Katowic oraz Krakowa. Specjalną barwną prezentację bodypainting w ultrafiolecie poszczególnych drużyn, które zobaczymy na turnieju w Polsce przygotowuje grupa Art Color Ballet. O oprawę muzyczną zadbają Cugowscy, Red Lips i chór Sound’n’Grace.

 

Galę poprowadzą dziennikarze Polsatu Sport: Karolina Szostak i Jerzy Mielewski. Początek losowania o godzinie 20.30, ale już od godziny 20.00 rozpoczniemy studio, w którym Krzysztof Wanio i zaproszeni goście - byli reprezentanci Polski i eksperci Polsatu Sport: Wojciech Drzyzga, Ireneusz Mazur, Ryszard Bosek, Tomasz Wójtowicz, Maciej Jarosz, Łukasz Kadziewicz oraz Krzysztof Ignaczak przeanalizują możliwe scenariusze i potencjalnych rywali Polaków.

 

Eurovolley Poland 2017 zostanie rozegrany od 25 sierpnia do 3 września. W turnieju weźmie udział 16 reprezentacji: Polska - gospodarz, Francja - obrońca trofeum, Słowenia, Włochy, Bułgaria, Rosja, Serbia, Niemcy, Finlandia, Belgia, Słowacja, Holandia, Czechy, Hiszpania, Estonia i Turcja.