1 liga: Remis w meczu na szczycie

W szlagierowym spotkaniu 18. kolejki 1 ligi piłkarze Zagłębia Sosnowiec zremisowali z Chojniczanką Chojnice 1:1. Wyrównująca bramka dla gości padła w kontrowersyjnych okolicznościach.

Piłkarze Chojniczanki zostali mistrzami rundy jesiennej pierwszej ligi. W siedemnastu kolejkach przegrali tylko raz - na początku września z Miedzią w Legnicy 0:2, trzy poprzednie mecze zakończyli zwycięstwami. Zagłębie miało pięć punktów straty do lidera, ale jedno spotkanie rozegrane mniej. Sosnowiczanie, po odejściu trenera Jacka Magiery do Legii, grali w kratkę. Dwa poprzednie mecze przegrali po 0:2 ze Stalą Mielec i Chrobrym Głogów. W pierwszym spotkaniu Zagłębia z Chojniczanką, rozegranym 31 lipca w Chojnicach, padł remis 2:2.

Mecz w Sosnowcu od początku miał zacięty przebieg. Pierwsi groźnie zaatakowali gospodarze, ale w 13. minucie Martin Pribula nie wykorzystał sytuacji sam na sam z bramkarzem. Po chwili przed szansą stanął Tomasz Mikołajczak, ale tym razem to gościom zabrakło szczęścia pod bramką rywali.

Od około dwudziestej minuty przewagę zaczęli uzyskiwać gospodarze. Zdołali ją udokumentować bramką zdobytą w 26. minucie. Wojciech Łuczak sprytnie zagrał głową do wychodzącego na pozycję Vamary Sanogo, który bez kłopotu pokonał bramkarza rywali. Po stracie gola piłkarze Chojniczanki śmielej ruszyli do ataków. Kilka razy zakotłowało się pod bramką sosnowiczan, ale zdołali oni dowieźć przewagę do końca pierwszej połowy.

Pierwsze minuty po przerwie również przebiegały pod znakiem przewagi ekipy z Chojnic. Piłkarze Zagłębia sprawiali wrażenie niemal całkowicie skupionych na obronie korzystnego rezultatu. W realizacji tego celu pomogła im z pewnością sytuacja z 71. minuty. Łukasz Kosakiewicz został wówczas ukarany drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartką i musiał opuścić boisko.

Goście nie rezygnowali jednak, a w 84. minucie uśmiechnęło się do nich szczęście. Po faulu Marcina Sierczyńskiego arbiter podyktował kontrowersyjny rzut karny. Jakub Szumski obronił strzał Jakuba Biskupa, a po chwili również dobitkę, ale sędzia Daniel Stefański nakazał powtórzyć jedenastkę. Drugi strzał zawodnika Chojniczanki był już celny i w ten sposób lider 1 ligi zdołał wywieźć punkt z Sosnowca. końcówka miała nerwowy przebieg, ale gospodarze nie byli już w stanie zdobyć zwycięskiej bramki.

Zagłębie Sosnowiec - Chojniczanka Chojnice 1:1 (1:0)

Bramki: 1:0 Vamara Sanogo (26), 1:1 Jakub Biskup (86-karny).

Żółte kartki: Dawid Ryndak, Jakub Wilk, Łukasz Matusiak, Arkadiusz Najemski, Martin Pribula, Marcin Sierczyński, Jakub Szumski (Zagłebie) Paweł Zawistowski, Łukasz Kosakiewicz (Chojniczanka). Czerwona kartka: Łukasz Kosakiewicz (Chojniczanka, 71 - za drugą żółtą).

Sędzia: Daniel Stefański (Bydgoszcz). Widzów: 2 500.