Status quo w Mediolanie. Inter uratował remis w ostatniej akcji!

W niedzielnym hicie Serie A Milan zremisował z Interem 2:2. Wydawało się, że bohaterem derbów Mediolanu zostanie strzelec dwóch goli dla gospodarzy Suso, ale przyjezdni uratowali remis w ostatniej akcji.

Milan i Inter w niedzielny wieczór mierzyły się ze sobą po raz 217. Przed meczem obie ekipy dzieliło w tabeli osiem punktów - trzeci Milan miał 25, a dziesiąty Inter 17 oczek. Ponadto spotkaniem przeciwko Rossoneri na ławce trenerskiej debiutował Stefano Pioli, który na tym stanowskiu zastąpił Franka de Boera.

Pierwsza połowa nie obfitowała w sytuacje. W 24. minucie groźny strzał głową obok prawego słupka bramki Milanu oddał Ivan Perisić. Natomiast gospodarze szukali okazji do kontrataków. Gdy wydawało się, że pierwsza połowa zakończy się bezbramkowym remisem, z kolejną szybką akcją wyszli podopieczni Vincenzo Montelli. W 41. minucie Manuel Locatelli dograł do Suso, a Hiszpan fantastycznym strzałem otworzył wynik spotkania.

Drugą połową z animuszem rozpoczął Inter i już po ośmiu minutach doporwadził do wyrównania. Fenomenalnym strzałem z dystansu popisał się Antonio Canderva, nie dając szans na skutecznę interwencję Gianluigiemu Donnarummie. Na odpowiedź Milanu nie trzeba było jednak długo czekać. W 58. minucie swoją drugą bramkę zdobył Suso, który doskonałym zwodem w polu karnym minął defensora gości, po czym precyzyjnym uderzeniem umieścił piłkę w siatce. Po tym trafieniu inicjatywę na murawie przejął Inter i szukał wyrównującej bramki. Dopiął on swego w ostatniej akcji meczu. W drugiej minucie doliczonego czasu gry po dośradkowaniu z rzutu rożnego do futbolówki dopadł Perisić i pewnym strzałem, uratował punkt dla swojej drużyny.

AC Milan - Inter Mediolan 2:2 (1:0)
Bramki: Suso 41, 58 - Candreva 53, Perisić 90+2

Milan: Donnarumma - Abate, Paletta, Gomez, De Sciglio - Kucka, Locatelli, Bonaventura (88. Pasalić) - Suso, Bacca (71. Fernandez), Niang (79. Lapadula)

Inter: Handanović - D'Ambrosio, Miranda, Medel (37. Murillo), Ansaldi (66. Nagatomo) - Brozović (75. Jovetić), Mario, Kondogbia - Candreva, Icardi, Perisić

Żółte kartki: Kucka 22, De Sciglio 32 - Kondogbia 19, Ansaldi 49, Jovetić 78, Perisić 90+3